Yeni Korona Virüs Önlemleri


 • Yeni Korona Virüsün (COVID-19) tüm dünyayı etkisi altına aldığı bu zaman diliminde Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı olarak gerekli önlemleri almış bulunmaktayız. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu talimatlara uymanın yanı sıra; kurumumuzu ziyaret eden tüm misafirlerimize yönelik olarak alınan tedbirler kapsamında gerekli uygulamaları gerçekleştirmekteyiz.

  1-Dezenfeksiyon Uygulamaları

  Sonomed binasında rutin olarak uygulanan dezenfekte işlemlerine ek olarak Yeni Korona Virüs önlemleri kapsamında ek uygulamalar getirilmiştir. Bu kapsamda nano-teknolojik yüzey dezenfektanı ile yüzeylerde dezenfeksiyon yapılarak uzun süreli koruma için önlem alınmıştır. Kurum içinde her bölgede bulunan el dezenfektanı oranı arttırılmıştır. Dezenfeksiyon ve el yıkamayla ilgili olarak kurum içinde sürekli olarak bilgilendirici videolar yayınlanmaktadır.

  2- Hasta ve Ziyaretçi Sınırlamaları

  Yeni Korona Virüs önlemleri kapsamında tetkik ve tahlil için gelen hastaların yakınları risk seviyesini en aza indirgemek ve sizlerin sağlığını korumak adına Sonomed binası dışında bekletilmektedir. Alınan önlemler kapsamında hastaların en hassas davranması gereken konulardan biri 14 gün kuralıdır. Yeni Korona Virüs görülen ülkelerden dönen kişilerin hiçbir belirti göstermese bile 14 gün karantina kurallarına uyması gerekmektedir. Bu önlemlerin yanı sıra Sonomed binasına giriş yapan misafirlerimizin ateşleri ölçülerek gerekli durumlarda maske verilmekte ve ilgili sağlık kuruluşuna yönlendirilmektedir.

  3- Bilgilendirme ve Farkındalık Çalışmaları

  Sonomed bina içinde sürekli dönen videolarla, girişten itibaren hastaların göreceği şekilde yerleştirmiş olan afişlerle Yeni Korona Virüs hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Sonomed ekibi sürekli hastalara bu konuda gerekli önlemler ve uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Tesis içinde sosyal mesafe kuralı uygulanarak uzaktan iletişim kurulmaktadır. Hastaların talep etmesi durumunda Yeni Korona Virüs hakkında bilgilendirmeler sağlanmaktadır.

  Yeni Korona Virüs (COVID-19) ile ilgili detaylı bilgilere https://covid19.saglik.gov.tr/tr/ sitesinden ulaşabilirsiniz.