TSE Covid 19 Güvenli Hizmet Belgesi: Sonomed


 • Sonomed, TSE (TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ) tarafından COVID 19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ’ni almaya hak kazandı. Böylece COVID 19’a karşı tüm önlemlerin alınmış olduğu TSE tarafından tescillenmiş oldu.

  TSE (TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ) COVID 19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ NEDİR?

  SONOMED olarak pandemi sürecinde, gerek Sağlık Bakanlığı’nın, gerek Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınlamış olduğu güvenlik kılavuzlarının rehberliğinde hastalarımıza, hasta yakınlarına ve çalışanlarına güvenli sağlık hizmeti sunmak için çaba sarf etmekteyiz. Bu önlemlerimizin, TSE’nin belirlemiş olduğu kriterlere uyumu için TSE tarafından kurumumuzda yerinde denetimler yapılmıştır. Yapılan denetimler sonucunda; kurumumuzca alınan tedbirler ve uygulanan faaliyetlerin gerekli tüm kriterlere uygun olduğu tespit edilmiş olup. Bunun sonucu olarak 24.04.2021 tarihinde SONOMED’e TSE COVID 19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ verilmiştir.

  Sizler için her türlü önlemleri alıyoruz, almaya devam ediyoruz.

  Sonomed Nasıl Bir Süreçten Geçti?

  Sonomed, hastaların güvenliği ve yararı hakkında pandeminin en başından beri, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün kılavuzlarına uyum göstererek gerekli önlemlerini almıştır. Bu önlemlerin tescillenmesi amacıyla TSE tarafından belgelendirme talebi oluşturulmuş ve yapılan denetimde COVID 19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ’ni almaya hak kazanmıştır.

  GÖRÜNTÜLEME MERKEZLERİ İÇERİSİNDE COVID 19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ ALAN İLK KURUMUZ

  SONOMED Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı, hastaların, hasta yakınlarının, çalışanların ve tüm toplumun pandemi sürecinde güvenli sağlık hizmeti alabilmesi için durmaksızın çalışmaya devam etmektedir. Tüm bu zorlu süreçte TSE tarafından Güvenli Kurum ilan edilmemiz tüm çalışanlarımız tarafından önemli bir motivasyon kaynağı olarak benimsendi. Hastalarımız, hasta yakınları, çalışanlar ve tüm toplum için dünden daha çok çalışmamız gerektiğinin bilinci ile hareket ediyoruz.