Renkli Ultrason Fiyatları

 • Renkli Ultrason Fiyatları Sonomed Görüntüleme Merkezi

  Renkli ultrason, teknolojinin vermiş olduğu imkanlarla, yüksek frekans ses dalgalarıyla damarların detaylı görüntülenmesine izin veren bir cihazdır. Birçok hastalığın tanısını koymak için uzmanlar, renkli ultrason isteyebilir. Renkli ultrason aynı zamanda hamilelikte de kullanılır. Hamileliğin ortalama 20. Haftasından sonra doktor bebeğin gelişimini gözlemlemek için renkli ultrasondan yararlanır. Çok geniş bir alanda kullanılan bu görüntüleme sisteminin fiyatları daima merak edilir. Özel merkezlerde renkli ultrason fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Burada merkezin kullandığı teknoloji ve hekim kadrosu önem kazanır. Çünkü her ne kadar cihazın teknolojisi görüntülemeyi yapsa da asıl raporlama kısmı hekime aittir. Radyoloji doktoru ne kadar tecrübe sahibiyse incelemenin hassasiyet de o kadar artmaktadır. Yine benzer bir şekilde randevu için çok beklemek istemeyenler veya sonucunu çekimden sonra teslim almak isteyenler de özel merkezleri tercih edebileceğinden fiyatlar da buna göre değişebilmektedir.     

  simdi_ara

  Teknoloji, Tecrübe ve Renkli Ultrason Fiyatları

  Tıbbi görüntüleme sistemlerindeki gelişmeleri yakından takip eden merkezimiz, erken ve yerinde teşhisi desteklemek amacıyla sistemlerini sürekli güncel tuttuğu görüntüleme cihazları parkurundan yararlanır. Hastalar uluslararası olarak kabul edilmiş teknolojilere sahip cihazlarla sonuçlar alabildiğinden tanı koyma işlemi radyoloji hekimleri tarafından detaylı olarak gerçekleştirilir. Uzman hekimler, kan damarlarını daha detaylı ve renkli görüntüleyerek önemli sonuçlar elde etmede bu teknolojilerden aktif yararlanmaktadır. Renkli ultrason fiyatları, bu bağlamda görüntülemenin içeriğine göre değişkenlik gösterir. Renkli ultrason dediğimiz zaman bu sadece genel bir tabir olup bu tabirin alt kırılımları olarak çok farklı bölgelere ve farklı türlerde yapılan incelemeler bulunmaktadır. Örneğin bazı incelemeler diğerlerine göre daha uzun zaman alan detaylı bir teknik gerektirebilir. Renkli ultrason ya da renkli doppler dediğimiz yöntemin uygulanması basit bir prensibe bağlıdır. Renkli ultrasonda tıpkı klasik cihazlarda olduğu gibi aynı aparat ve prob kullanılır. Hastanın incelenmesi istenen bölgesi ultrasonla gözlemlenmeden önce mevcut bölgede tıbbi hazırlıklar yapılır. Bu hazırlıkların ardından cihaz probuyla görüntüleme gerçekleştirilir. Tüm bu işlemler uzman hekim tarafından titizlikle gerçekleştirilerek rapor haline getirilir. Raporların analiziyle ise tanı konulur.

  simdi_ara

  Neden Renkli Ultrason?

  Renkli ultrason doktorların tanı koymasına zemin hazırlayan, hastanın kan damarlarını, organlarını derinlemesine görmesini sağlayan önemli bir tetkiktir. Bu nedenle uzmanlar vakit kaybını önlemek, yanlış tanı ihtimalini düşürmek, en önemlisi tedaviyi programlamak için renkli ultrason talep eder. Kısacası bu cihaz hastanın değil; hastanın başvurmuş olduğu doktorların talebiyle gerçekleşir. Dolayısıyla renkli ultrason fiyatları bir gereklilik sonucu araştırılarak çeşitli yerlerden öğrenilir. Fiyatlarda işlemin türü, kullanılacak teknoloji, tetkiki yapacak doktorun tecrübesi gibi farklı değişkenler söz konusudur. Bu konularda detaylı bilgi için bizi arayabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.

  randevu_al