MR Eşliğinde Robotik Prostat Biyopsi


 • Halihazırda, klinik olarak prostat kanserini tespit etmek için en güvenilir tekniklerden bir olan MR kullanımı, prostat kanseri tanısında önemli bir avantaj sunmaktadır. MRG’ nin olası bir kanseri tespit etmesi durumunda, aynı MR sisteminde biyopsi iğnesini yüksek bir  hassasiyetle yönlendirmek ve böylece daha az girişim sayısı ile hasta için en isabetli tanı sonucu sağlayan Robotik Biyopsi uygulaması daha yeni ve güvenilir bir metodoloji sunmaktadır.

  Bilimsel kanıtlar, prostat MRG ve rehberli biyopsi kullanımının; klinik olarak prostat kanseri olduğundan şüphelenilen erkeklerin sağlığı üzerinde ve maliyet etkinliği ile de olumlu bir etki sağladığını göstermektedir.

  2021 yılında en son yayınlanan uluslararası EAU (European Association of Urology) Guidelines – Avrupa Üroloji Derneği Klavuzları klinik prostat kanseri şüphesi için Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) kullanılmasını önermektedir.

  https://uroweb.org/guideline/prostate-cancer

  MR içi (in-bore) prostat biyopsileri Uzaktan Kontrollü Manipülatör (RCM) ile hızlı, doğru ve uygun maliyetle yapılmasını sağlar.

  Soteria Medical’in uzaktan kumandalı robotu (RCM), MR görüntülerinde şüpheli bulunan lezyonların hızlı ve hassas uzaktan hedeflenmesini sağlar. Özel yazılımla kombinasyon, günlük klinik rutini için hızlı bir prosedür sağlar.

  RCM sistemi CE işaretlidir ve FDA tescillidir ve şu anda Avrupa’da (Hollanda, Almanya, Fransa, Danimarka, Norveç ve İtalya), ayrıca Avustralya ve Tayvan’da kuruludur.

  MR uyumlu robot

  Robot, sistemin yüksek esnekliğine izin veren basınçlı hava yoluyla bir masaya yerleştirilmiştir. Beş pnömatik motor geniş bir hedef aralığı ve konumlandırma doğruluğu sağlar

  MR içi (in-bore) biyopsinin avantajları

  Tamamen MR uyumlu
  1 mm boyutlu lezyonlardan biyopsi alabilmesi
  Ulaşılması güç alanlardan biyopsi yapılabilmesi
  Kısa işlem süresi < 30 dakika
  Yüksek hasta konforu
  Direkt hedefe yönelik biyopsi yöntemi
  Biyopsi sonrası yerinizin teyidi
  Enfeksiyon riski düşüklüğü

  randevu_al

  simdi_ara