Koroner Kalsiyum Skorlama


 • Koroner arter darlığı ve buna bağlı gelişen kalp rahatsızlıklarında koroner kalsiyum skorlama önemli bir veri sağlamaktadır. Bu analiz neticesinde kalp rahatsızlıklarının teşhisinde önemli bir risk değerlendirmesi de sağlanmış olur. Detaylı bilgi için bizi arayarak uzmanlarımızla konu hakkında görüşebilirsiniz.

  simdi_ara

  Koroner Kalsiyum Skorlama Nasıl Yapılır?

  Bu analiz gelecekteki kalp ve damar hastalıkları hakkında bilgi edinmede önemli bir kaynak sağlamaktadır. Bu tetkik Özel Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi’nde ilaçsız olarak bilgisayarlı tomografi cihazıyla yapılmaktadır. Bilgisayarlı tomografi cihazında yaklaşık olarak 5-6 saniyelik bir sürede tetkik son tamamlanmaktadır.

  BT Koroner Anjiyografi ile Total Değerlendirme

  Bazı durumlarda uzman doktorun talep etmesi halinde BT Koroner Anjiyografi ile genel bir değerlendirme yapılabilir. BT Koroner Anjiyografi kontrast madde dediğimiz bir maddeyle gerçekleştirilir. Bu madde hastaya koldan enjekte edilir. “İlaçlı” olarak da tabir edilen bu tetkikte amaç damarların daha parlak ve ayrıntılı olarak görüntülenebilmesidir. Bununla birlikte bu tetkikle birlikte kalsiyum skorlaması da yapılabilmektedir. Böylece tek seferde her iki tetkik de yapılarak detaylı bir analiz sağlanmış olur. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

  simdi_ara