Dijital Mamografi

 • dijital mamografi

  Tam Saha Dijital Mamografi

  Meme Kanserinde erken ve doğru teşhis, tedavinin en önemli adımıdır. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre günümüzde ortalama olarak her 8 kadından 1′i meme kanserine yakalanmaktadır. Ancak erken tanı sayesinde meme kanserinin sebep olduğu sorunlar büyük oranda çözümlenebilmektedir. Bu konuda tam saha dijital mamografi öne çıkmaktadır.

  3D Tomosentez Mamografi Fiyat ve Bilgi için Formu Doldurabilirsiniz

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.


  Neden Dijital Mamografi ?

  Yaşamı boyunca her 8 kadından biri meme kanseri olmakta ve her 30 kadından biri de meme kanserinden hayatını kaybetmektedir. Meme kanseri erken tanıyla tedavi edilebilir bir hastalıktır. Dünya Sağlık Örgütü Meme hastalıklarına erken tanı konabilmesi için 40 yaşından sonra yılda bir kez mammografi çektirilmesini önermektedir. Bu sayede son 20 yılda meme kanserinden ölüm oranı belirgin olarak azalmıştır. Dijital Mamografi, meme kanseri tanısında altın standart olarak kabul edilen, düşük doz radyasyon kullanarak meme kanserini araştıran bir görüntüleme yöntemidir.

  randevu_al

  simdi_ara

  Sonomed Mamografi Çekim Standardı:
  Mamografi + Renkli Doppler Meme Ultrasonografisi

  Mamografide tespit edilmiş kitlenin iç yapısını araştırmada, mamografide şüpheli bir kitle veya dansite (yoğunluk) artışı görüldüğünde – mamografi ile çözülemeyen problemlerin varlığında – renkli doppler ultrasonografi en değerli tamamlayıcı bir yöntemdir.  Bu nedenlerle mamografi incelemesi yapılan hastalara eş zamanlı olarak ultrasonografi incelemesi yapılması, incelemenin güvenirliliğini çok artırır. İlk seferde doğru tanı için,  mamografi yapılan her hastaya daima ücretsiz olarak Renkli Doppler Ultrasonografi incelemesi de yapıyoruz.

  Dijital Arşiv

  İleride mukayese için ihtiyaç duyulabilir düşüncesiyle, mammografi incelemelerinizi dijital ortamda  (PACS) arşivliyoruz, saklıyoruz.  İnceleme öncesi mutlaka arşivimizdeki dijital mamografi görüntülerinizi inceliyoruz, yeni incelemeniz ile karşılaştırıyoruz. Raporla birlikte dijital ortamda (CD) görüntülerinizi size veriyoruz. Sonomed dışında yapılan mamografi görüntülerinizi, CD ile bize ulaştırırsanız sizin için onları da arşivliyoruz . Size vereceğimiz kullanıcı adı ve şifre ile istediğiniz zaman istediğiniz yerde  görüntülerinize rahatlıkla dijital arşivimizden ulaşabilirsiniz.

  Dijital mammografi incelemesi yapan doktorumuzdan sonucunuz ile ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgiyi inceleme bitiminde ayrıntılı olarak alabilirsiniz.

  Neden Tam Saha (Full-Field) Dijital Mamografi Sistemi?

  -Daha düşük radyasyon

  -Optimal kompresyon( ağrısız veya çok daha az ağrı)

  -Mükemmel görüntü kalitesi

  -Analog sistemlere oranla tespit yeteneğinde %25-30 artma

  -Yalancı pozitif nedenlerle olan biyopsi ihtiyacında azalma

  -Tekrarsız ve hatasız inceleme

  -Kısa inceleme süresi

  -Dijital arşivleme

  randevu_al

  simdi_ara