3 Tesla MR

 • 3 Tesla MR Sonomed

  3 Tesla MR (EMAR) Teknolojisi Sonomed tarafından detaylı MR çekimleri için sağlanmaktadır. MR görüntüleme tetkiklerinde net ve detaylı görüntüler elde etmek amacıyla 3 Tesla MR tercih edilmektedir. 3 Tesla Emar teknolojisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  simdi_ara

  3 Tesla MR Neden Önemli?

  3 Tesla MR Neden Önemli?

  Bu teknoloji manyetik rezonans görüntülemede daha net görüntüleri kısa sürede almayı sağlamaktadır. Bu nedenle ihtiyaçları karşılamada bu teknoloji tercih edilmektedir. Özellikle bazı branşlarda ve tetkiklerde bu teknolojiyle yapılacak emar çekimleri tercih edilmektedir. Detaylı tetkiklerde riskli noktaların görüntülenebilmesi için bu teknolojiye başvurulmaktadır. İlgili incelemeler yapılırken tedavi sürecini üstlenen uzmanlar özellikle 3 tesla teknolojiyle elde edilmiş emar görüntülerini talep edebilmektedir.

  simdi_ara

  3 Tesla MR için Yeni Bir Bakış

  Siemens’in geliştirdiği Magnetom Lumina cihazı mevcut 3 Tesla teknolojine sahip emar cihazları arasında yeni bir bakış açısıyla uzmanların kullanımına sunulmuştur. Sonomed Görüntüleme Merkezi bu konuda vizyon sahibi bir bakış açısıyla bu teknojiyi bünyesine katarak uzmanların ve kullanıcıların hizmetine açmıştır.

  3 Tesla MR Açık Tüp Teknolojisi

  70 CM İç Genişlik ve Açık Tüp Teknolojisi

  70 CM tüp genişliği özellikle klostrofobisi olan ve kilolu insanlarda daha rahat bir çekim deneyimi sunmaktadır. Bunun yanı sıra “Açık Tüp Teknolojisi” sayesinde MR cihazları klostrofobik etkiyi azaltmak için daha ferah bir şekilde tasarlanmıştır. MR cihazına girenlerin çoğu daha ferah bir ortamda çekimi gerçekleştirebilmesi için açık tüp teknolojisini tercih etmektedir.

  3 Tesla MR Görüntüsü

  %50 Oranında Hız Artışı

  Sonomed’in sahip olduğu Siemens Magnetom Lumina 3 Tesla Emar cihazı hızlı tetkik imkanı sağlamaktadır. “Turbo Suite” modülü ile %50 oranında daha hızlı bir şekilde görüntü elde etmek mümkündür. MR cihazında geçirilen sürenin kısalması hastalar için büyük önem taşımaktadır. Magnetom Lumina aynı zamanda hastanın MR cihazındayken minimize edilmiş hareketliliğine karşı hareketi tolere etme teknolojisine sahiptir. Bu nedenle hem cihaz içerisinde geçirilen kısa süre hem de hareketi tolere etme teknolojisiyle çekimin tekrar edilme ihtimali pozitif yönlü olarak azalmaktadır.

  3 Tesla Emar Sonomed

  BioMatrix ve Yapay Zeka

  Lumina 3 Tesla MR cihazı, hastanın soluk alıp vermesi, hareketi, kalp atışı gibi farklı değişkenleri saptayıp buna göre bir çekim programlayan dedektörlerle ve yazılımlarla güçlendirilmiştir.