Tomografi Ücreti

 • Tomografi Ücreti

  Birçok hastalığın tanısında aktif rol oynayan tomografi, radyolojik bir incelemedir. Bilgisayarlı tomografi ismiyle de bilinen yöntem, vücuttaki incelenmesi gereken bölgeden kesitler almaya yardımcı olur. Tomografinin doktorların tedavi planında doğrudan yeri vardır. Uzmanlar ilk muayene neticesinde tanı koymak ya da tanısını kesinleştirmek amacıyla tomografi talep edebilmektedir. Tomografi çekimi çoğu zaman tedavi sürecinde ve tedavi bitiminde hastanın durumunu kontrol etmek, kontrol altına almak amacıyla gerçekleştirilir. Tomografiyle ilgili pek çok şey merak edilir. Bu konulardan biri tomografi ücreti diyebiliriz. Özellikle de tomografi çekimini özel bir tıbbi görüntüleme merkezinde gerçekleştirecek olanlar için tomografi ücreti büyük önem taşımaktadır. Tıbbi görüntüleme ücretleri kullanılan yönteme, cihaza göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda net bir bilgi almak için Sonomed’i arayabilirsiniz.

  simdi_ara

  İlaçlı ve İlaçsız Tomografi Çekimi

  Tomografi çekimi ilaçlı ve ilaçsız olmak üzere iki farklı yönteme sahiptir. İlaçlı tomografide hastaya şikâyetine bağlı olarak ağızdan ya da damardan ilaç verilir. Bu ilaç kontrast madde olup görüntülenecek alanın daha net görünmesini sağlar. İlaçsız tomografide ise doğrudan görüntü alınır; X ışınları ile görüntüler monitöre yansıtılır.

  Tomografi ücreti ilaç kullanımına bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir ancak ciddi farklar taşımamaktadır. Tomografinin ne şekilde yapılacağı hastanın şikâyetleri ve uzmanın ilk muayenesine göre belirlenir. Tomografi ücreti bu nedenle kesin ve net olarak bilinmemektedir. Tetkikin türüne, inceleme yapılacak bölgeye, incelemenin içeriğine ve kullanılacak teknolojiye göre bu ücretler değişkenlik gösterebilmektedir. Tıbbi görüntüleme merkezimiz, yönetmelik gereği buradan ücret bilgisini paylaşamamaktadır.  Randevu ve ücret bilgisiyle ilgili merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

  simdi_ara

  Tomografi Ücreti

  Tomografi çekiminde esas olan şey cihazların kalitesi ve çekimi gerçekleştirecek olan kişilerin uzmanlığıdır. Merkezimizde görevli tıbbi ekip, personel ve radyoloji uzmanları, uluslararası standartlardaki tomografi cihazlarıyla profesyonel bir hizmet vermektedir. Merkezimizin tomografi ücreti listesi hastalarla iletişim kurulduğunda paylaşılmaktadır. Bu ücret her yıl belli bir standarda göre güncellenmektedir. Sağlık taramalarınızı hemen yaptırabilmeniz açısından özel sağlık sigortalarının da Sonomed ile anlaşması bulunmaktadır. Bu nedenle eğer özel sigortanız varsa sigortanıza yönelik tetkik fiyatını merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.