Tomografi Fiyat Kriterleri

 • Tomografi Fiyat Kriterleri Nasıl Belirlenir?

  Tomografi, tıbbi görüntüleme sistemlerinin en çok tercih edilen cihazlarından biridir. Geçmişten bugüne sürekli geliştirilen tomografi cihazları, günümüzde doktorların tanı koymasına yardımcı oluyor. Bilgisayarlı Tomografi talep edildiğinde şüphesiz hastanın ilgilendiği öncelikli konu tomografi fiyat bilgisi oluyor. Tomografi fiyatları her yıl yeniden güncelleniyor. Tomografi için ödeyeceğiniz miktar her merkezde ya da hastanede farklı seviyelerde karşınıza çıkabilir. Tomografi fiyat güncellemeleri belli bir standart esas alınarak gerçekleştiriliyor. Ancak yönetmeliğe göre açıkça tomografi ücretleri hakkında net bilgi vermek yasal olmadığından bu konuda bilgi almak, tomografi çekimi için randevu oluşturmak amacıyla merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

  simdi_ara

  Tomografi Fiyat Kriterini Etkileyen Unsurlar

  Vücuttaki farklı bölge ve organlar için uzmanlar tarafından bilgisayarlı tomografi talebinde bulunulabiliyor. Bu aşamada kullanılan teknoloji ve cihazın özellikleri büyük önem taşıyor. Örneğin Sonomed’de 256 kesit bilgisayarlı tomografi cihazı bulunduğundan uzmanlar ve hastalar Sonomed’i tercih ediyor. Tomografi çekimi için kullanılan birden fazla cihaz modeli bulunuyor. Cihazların çalışma prensibi birbirine benzer olsa da teknolojisi, modeli farklı olduğundan fiyatı etkileyebiliyor. Fiyatı etkileyen bir başka önemli unsur da çekimin yapılacağı bölge, işlemin süresi ve detaylı incelemenin içeriğidir. Tomografi fiyat sorgulamalarında hastalardan alınan bilgiye göre tomografi çekim ücretleri hakkında net bilgiler verilir.

  Peki, tomografi nasıl çekilir? Hastanın özel olarak dikkat etmesi gereken adımlar var mı? İşte kısaca aşamalar;

  İlaçlı tomografi çektirecek hastaların tomografi öncesinde yaklaşık 6 saat önce yemek yememesi ve 4 saat kadar öncesine kadar ise su içmemesi gereklidir. Ayrıca bu hastaların mutlaka hekimleriyle ve radyoloji ekibiyle tomografi sırasında kullanılacak ve kontrast madde olarak adlandırılan ilaca karşı alerjisi olup olmadığı bilgisini paylaşması gerekmektedir.

  Tomografi cihazı sedye ve arkası – önü açık çember şeklinde bir cihaz tasarımından oluşur. Hasta bu sedyeye uzanmadan önce üzerindeki metal, manyetik, protez gibi nesneleri çıkarmalıdır. Gerekirse hasta önlüğü giymelidir. Hasta hazır olduğunda sedyeye uzanır ve radyoloji uzmanı cihazı çalıştırır. Cihazın modeline göre sedye ya da daire şeklinde parça hareketli şekilde çekim işlemini gerçekleştirir.

  Tomografi çekiminin süresi tıpkı tomografi fiyat içeriği gibi çekim yapılan bölgeye ve hastanın sağlık sorununa göre değişkenlik gösterir.

  simdi_ara

  2020 Tomografi Fiyatları

  Tomografi fiyat bilgisi her yıl güncelleniyor. Hastalar bu güncellemeleri öğrenmek için merkezimizi arayabiliyor. Merkezimiz, kısa sürede hızlı ve ekonomik bir tomografi çekiminin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Tomografi çektirmeniz gerekiyorsa eğer merkezimizi arayarak hem tomografi fiyatlarını öğrenebilir hem de randevu oluşturabilirsiniz.