Tıbbi Görüntüleme Merkezi

 • Tıbbi Görüntüleme Merkezi Sonomed

  Sağlık alanında doktorların tanı koymasını kolaylaştıran ve ülkemizdeki sağlık kalitesini önemli düzeyde arttıran tıbbi görüntüleme cihazları, eskiden sınırlı bir alanda kullanılırken günümüzde başlı başına tıbbi görüntüleme merkezi hizmetleri kapsamında kullanılabiliyor. Herhangi bir sağlık şüphesinde MR, ultrasonografi ve benzeri cihazlarla çekim yapılması gereken kişiler randevu almakta kimi zorluklar çekiyordu. GGünümüzde doktorun talep ettiği görüntülemeyi Sonomed özel tıbbi görüntüleme merkezi aracılığıyla randevu alarak vakit kaybetmeden çektirmek mümkün.

  simdi_ara

  Teknolojinin gelişmesi özel merkezlerin açılmasına zemin hazırladı. Merkezimiz, teknolojiyi ve sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor, tıbbi görüntülemede uluslararası JCI (Joint Commission International) kalitesinde hizmet veriyor. Bilindiği gibi sağlık gibi önemli bir alanda kullanılacak her ürün ve cihaz daima belli bir kalite standardında olmalıdır. Merkezimizdeki doktorlarımız ve yönetimimiz, bu kapsamda hareket ederek hastalarına uluslararası kalitede tıbbi görüntüleme merkezi şartları neyse bu şartlara uyum sağlıyarak JCI tarafından Türkiye’de tıbbi görüntüleme ve laboratuvar alanında ilk ve tek “Altın Standart Onayı” alan kurum olarak hizmet veriyor.

  simdi_ara

  Tıbbi Görüntüleme Merkezi Hizmetleri

  Tıbbi görüntüleme merkezi seçerken öncelikle merkezin teknolojik donanım kalitesine sahip olması gerekiyor. Cihazların işlevselliği, teknolojik özellikleri, teknik bakımına gösterilen özen gibi detaylar önem taşıyor. Sonomed uzman kadrosunu ve kullanılacak cihazlarını seçerken uluslararası teşhis ve tanı teknolojisini taşıyan cihazların seçimine özen göstermiştir. Uluslararası kalite standardını (Joint Commission International “Gold Seal of Approval”) tüm işleyişinde uygulayan merkezimiz, hizmet kalitesini geliştirmek için sürekli çalışmalar yürütmektedir. Sonomed’den alabileceğiniz hizmetler hakkında buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  simdi_ara

  Sonomed’de kullanılan başlıca tıbbi görüntüleme sistemlerinden bazılarını örnekleyebiliriz:

  MR Çekimi: Manyetik dalgaların kullanılarak yapıldığı görüntülemede, mevcut bölgeyle ilgili ayrıntılı kesitler alınmasını sağlar. Radyasyon kullanılmadan gerçekleştirilen işlemden verimli sonuçlar alınır.

  Mamografi: Ülkemizdeki en yaygın kanser türlerinden biri olan meme kanseri, mamografi ile tespit edilir. Mamografi ile erken teşhis gerçekleştirilir, erkenden tedaviye başlanması sağlanır.

  Renkli görüntüleme ve Renkli MR: Vücuttaki sorunlu bölgenin ne durumda olduğunu görmek, daha detaylı bir görüntü elde edebilmek renkli doppler veya Renkli MR gibi yöntemler tercih edilebilir.

  Bilgisayarlı tomografi: X ışınlarının yardımıyla bilgisayarlı tomografi (BT) çekimi yapılır. Bu cihazla kısa sürede detaylı birçok kesit alınır ve uzman hekimin tanı koyması kolaylaşır.

  Rahim Filmi HSG: Özellikle kadınlarda üreme ile ilgili konularda oluşabilecek durumların tespiti veya rahim kanseri şüphesinde risk değerlendirmesi adına başvurulan bir görüntüleme tekniğidir.

  randevu_al

  Tıbbi Görüntüleme Merkezi olarak daha birçok farklı görüntüleme hizmetini hasta hassasiyetini koruyarak sunmaktayız. Sizler de doktorunuzun talep ettiği görüntüleme işlemlerini randevu alarak gerçekleştirmek isterseniz merkezimizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her türlü bilgi, görüş ve randevu talebi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  simdi_ara