Tıbbi Görüntüleme

 • Sonomed Tıbbi Görüntüleme

  Tıbbi görüntüleme, en genel anlatımıyla insan vücudunda var olan fakat dışarıdan görünemeyen durumların incelenmesine verilen isimdir. Bu yöntem kullanılarak iç organlar, kaslar ve dokular yapılar görüntülenebilir. Tıbbi görüntülemenin faydalarından birisi de iç hastalıkların teşhis edilebilmesidir.

  Tıbbi görüntülemenin farklı çeşitleri vardır. Bazı durumlarda radyasyon kullanılırken bazı görüntüleme yöntemleri ise radyasyon uygulanmadan gerçekleştirilmektedir. Radyasyon kullanılıp kullanılmayacağı uygulanacak olan yönteme göre farklılık göstermektedir. Örneğin MR (Manyetik Rezonans) kullanılan görüntüleme tetkiklerinde x ışınları kullanılmadığından radyasyon etkisi bulunmamaktadır. Aynı durum ultrason tetkikleri için de geçerlidir.

  Sonomed’e Mesaj Bırakın, Sizi Detaylı Bilgilendirme için Arayalım

  Tıbbi Görüntüleme Neleri Kapsamaktadır?

  Tıbbi görüntüleme, vücudun iç yapısını incelemek için kullanılan tüm yöntemlere verilen genel bir addır. Bu yöntemler arasında röntgen, ultrason, tomografi, MR ve pek çok diğer görüntüleme şekli yer almaktadır. Ultrason ve MR (Emar) radyasyon etkisi olmadığından dolayı son yıllarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Fakat ultrason bazı hastalıkların teşhisi için yetersiz kalmaktadır. Böyle durumlarda konunun uzmanları mr ile görüntüleme isteyebilmektedir.

  Dijital mamografi bir tıbbi görüntüleme ve erken teşhis yöntemi olarak yaygın şekilde tercih edilmektedir. Meme kanserinin yaygınlaşması ve bu hastalığın daha erken yaşlarda görülmeye başlanmasıyla bu tetkik önemini arttırmıştır.

  Sonomed Tıbbi Görüntüleme Alanında Nasıl Çalışıyor?

  Sağlık ile ilgili testler ve tetkikler genellikle zaman kaybetmeden yaptırılması gerekmektedir. Sonomed 1992 yılında kurulduğu günden bu güne kalite standartları gereğince bu konuda çalışmalar yapmıştır. Hizmet almak isteyenler online olarak e randevu alabileceği gibi telefonla randevu seçeneğiyle tüm sorularını ileterek de randevularını alabilirler. İstenilen tetkikler randevu gününde ve saatinde gerçekleştirilir. Anlık olarak teslim edilebilen sonuçlar hem dijital ortamda hem de rapor halinde teslim edilir. Daha sonra teslim edilecek sonuçlar için Sonomed’e gelmeye gerek kalmadan internet ortamından tüm görüntüler ve raporlar iletilmektedir. Ayrıca üniversal olarak kullanılan sistemlerle ilgili uzman doktorlar bu tetkikleri yine internet üzerinden inceleyebilmektedir.

   

  randevu_al

  simdi_ara