Tanı Merkezi


 • Tıbbi Tanı merkezi kişinin şüphe duyulan bir durumda hastalıklarını veya hastalık risklerini araştıran bunlara tanı koyan kuruluştur.

  Bakanlık onaylı bir merkez olan bu kuruluşlar, çeşitli testler ve araştırmalarla hastalıkların tanınmasını sağlarken aynı zamanda kişilerin genetik geçmişini detaylandırarak hastalık riskini belirliyor, riskleri düşürmek için yol gösteriyor, uzmanların tedavisine katkıda bulunuyor.

  Tanı merkezleri hem hastaların hem de uzman doktorların tedavi aşamasında yararlanacağı tanı ve teşhis sürecini üstlenmektedir. Üstelik çoğu kişi bu merkezlerde sağlık risk durumu hakkında da bilgi ediniyor.

  simdi_ara

  Tıbbi Tanı Merkezi Bünyesinde Yaygın Olarak Yapılan Testler Nedir?

  Bu merkezlerde görev alan uzman hekimler, şüphe edilen hastalıkla ilgili, mevcut hastalığın durumuyla alakalı ya da sağlıklı bireylerin aileden kaynaklı kalıtsal bir sağlık sorunu olup olmadığını belirleyen testler yapar. Bu testler neticesinde birçok hastalık erken teşhis ediliyor. Doğum öncesinde yapılan testlerde anne karnındaki bebekte rastlanılabilecek genetik rahatsızlıkların teşhisi için kordon kanı, amniyon sıvısı ya da ultrason görüntülemeye yönelik tarama testi yapılıyor. Çıkan sonuçlara göre ise etkili yöntemler kullanılarak problemlerin ortadan kaldırılması ya da risklerin düşürülmesi için çaba harcanıyor. Kanser hastalıklarına karşı yapılan testlerde ve görüntülemelerde ise kanserli hücrelerin tespiti yapılıyor.

  Sonomed Hakkında Bilgi ve Sorularını için Bize Mesaj Gönderebilirsiniz

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Tanı merkezinde yapılan testlerle aslında birçok kalıtsal hastalığın teşhisi yapılabiliyor, hastalık sorun haline gelmeden ilgili doktor ve uzmanlar duruma müdahale edebiliyor. Anne – babadan hatta diğer aile büyüklerinden geçen potansiyel hastalıkların veya riskli durumların analiz edilmesi sağlanıyor.

  randevu_al