Rahim Filmi (HSG) İçin Neden Sonomed’i Tercih Edeyim?

 • Rahim Filmi Sonomed

  Bulunduğunuz şehirde, doktorunuzun görev yaptığı hastanede, eviniz veya iş yerinizin yakınındaki bir merkezde rahim filmi çektirmek yerine neden Sonomed’i tercih etmeniz daha avantajlı?

  • Sonomed, sadece rahim filmi (HSG) çekimi için ciddi bir yatırım yaparak 2019 model Siemens ArtisZee C kollu DSA-röntgen cihazını kurmuş, Dr. Cevat Bayrak ile onun yanında çalışarak tecrübe sahibi olmuş hekim ve teknikerlerden oluşan ekibinin kullanımına tahsis etmiştir.
  • Kadın doğum uzmanı hekimlerin çoğu kendileri, eşleri, yakınları ve hastalarının rahim filmi çekimi ve yorumlanması için Dr. Cevat Bayrak’a güvenmekte, onun görev yapmakta olduğu merkezleri ve Sonomed’i tercih etmektedir.
  • Sonomed’te rahim filmi (HSG), güncel tıbbi ve teknolojik yeniliklere uygun olarak yapılmaktadır. İnceleme çok kısa sürmekte, anestezi ve hatta ağrı kesici ilaçlara gerek kalmadan çekilmekte, hastanın iş hayatı veya sosyal programında kesintiye sebep olmamaktadır.
  • Sonomed’te rahim filmi HSG çekimi sırasında, gereken kişilere tıbbi adı “selektif salpingografi” olan tüp açma işlemi de yapılmaktadır. Tüpü tıkalı olan veya tıkalı çıkanlara yapılan bu ek işlem için ek ücret alınmamakta, gerekli herkese, aynı seansta HSG çekiminin bütünleyici bir aşaması olarak rutin yapılmaktadır. Diğer güncel tekniklerle birlikte selektif salpingografinin uygulanabilmesi rahim filminin duyarlılığını ve özgüllüğünü arttırmaktadır.
  • Sensibilitesi ve spesifitesi daha yüksek olan rahim filmi çekimi, daha doğru tedavi planlaması ve daha yüksek tüp bebek başarı oranı açısından çok önemlidir.
  • Frame skopi ve ArtisZee hassas dedektör teknolojileri sayesinde film çekimi sırasında hastanın maruz kaldığı X ışını miktarı belirgin derecede düşüktür. Bu miktar isteyen her hasta için raporlanabilir.
  • Randevu alırken kadın veya erkek doktor tercihi yapılabilir.
  • Sonomed Görüntüleme Merkezi hem toplu taşıma hem özel araç ile ulaşım için kolay bir noktadadır. Söğütlüçeşme tren istasyonunun ve Söğütlüçeşme metrobüs durağının yanı başındaki Sonomed’e Marmaray, metro, hızlı tren veya metrobüs ile gidilebilir. Minibüs ve otobüsler önünden geçmektedir. Özel araç ile gelenler için 26 araçlık ücretsiz otoparkı ve vale hizmeti bulunmaktadır.

  simdi_ara