Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

 • Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

  Kadınların yaygın olarak cevabını aradığı sorular arasına rahim filmi nasıl çekilir gelmektedir. Birçok kadın, bu tetkikin acı verici olduğunu söyler. Bu nedenle yeni çekim yaptıracak kadınlar tetkike ön yargıyla yaklaşabilir. Aslında rahim filmi, kadın üreme bozukluklarının tespit edilmesinde kullanılan önemli testlerden biridir. Çeşitli endişeler duyulsa da önemli nokta rahim filmini çekecek olan doktorun tecrübesi ve bu konuda uzmanlaşmış olmasıdır.

  Sonomed 1992 yılından bu yana görüntüleme ve laboratuvar alanında uluslararası kalite standartları çerçevesinde hizmetlerini yürütmektedir. Rahim filmi nasıl çekilir hakkında tüm sorularınız ve detaylı bilgi almak için Sonomed ile iletişime geçebilirsiniz.

  randevu_al

  simdi_ara

  Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

  Rahim filmi nasıl çekilir sorusuna en genel anlamda bunun bir görüntüleme yöntemi ve röntgen ile gerçekleştirildiğini belirterek başlayalım. Bu çekimde normal bir röntgen gibi görüntüleme sağlanır. Fakat söz konusu rahim bölgesinin detaylı görüntülerini almak olduğundan özel malzemeler ve aparatlarla bu tetkik gerçekleştirilmektedir. Çekim sırasında kadınların rahim boynuna kontrast madde enjekte edilir. Boyar madde rahim boynu, uterus ve fallop tüplerinin detaylı bir şekilde görüntülenmesine imkan tanır. Böylelikle bu bölgelerde herhangi bir sorun varsa tespit edilebilmektedir.

  Rahim Filmi HSG Bilgi için Formu Doldurabilirsiniz

  Daha sonraki aşamada röntgen cihazı yardımıyla uterus boşluğu ve fallop tüpleri görüntülenir. Kontrast madde, detaylı bir görüntülemeye izin verir. Çıkan sonuçlar doktorlar tarafından yorumlanır. Çekim işlemi genellikle 30 dakika ile 45 dakika arasında sürebilmektedir. Kişinin durumuna ve diğer şartlara bağlı olarak bu süre kısalabilmekte veya uzayabilmektedir.

  Rahim Filmi Neden Çekilir?

  Rahim filmi nasıl çekilir sorusunun ardından rahim filmi neden çekilir sorusuna da yanıt vermek önemlidir. Filmin çekilmesinin amacı, kadınlarda üreme bozukluğunun kaynaklarını tespit etmektir. Uterus ve fallop tüplerinde meydana gelen sorunlar, kadınların doğurganlığını azaltır. Tedavi süreci için sorunların belirlenmesi gerekir.

  Rahim filminin çekilmesi uterus boşluğunda veya fallop tüplerinde oluşan sorunların tespit edilmesine izin verir. Böylelikle kadınların üreme sorunlarına yardımcı olmak için tedavi planları hazırlanabilir. Rahim filmi, kadın doğum doktoru ve jinekolog tarafından önerildiğinde çektirilmelidir. Doktorlar rahim filmine ek olarak başka testler de isteyebilirler. Ek testler sorunun kaynağının belirlemek için gerekli olabilmektedir. Sonomed bünyesinde ek testlerle ilgili olarak da hizmet verilmektedir.

  randevu_al

  simdi_ara