Radyoloji Merkezi


 • Radyoloji merkezi; X ışınları ve benzeri görüntüleme sistemlerinin hastalığı teşhis etmesinde faaliyet gösteren sağlık kuruluşudur. Hastalık tanısını koymada radyoloji sistemleri etkilidir. Teşhisi sağlayan doktora ise radyoloji uzmanı deniyor. Öncelikle doktor hastaya çeşitli testler yapar, muayene eder ve duruma göre akabinde hastayı radyoloji merkezine göndererek kesin tanı konulmasında ve tedavinin başlamasına rol alır. Radyoloji merkezi iç organlardaki, doku ve kemiklerdeki durumu ortaya koyar. Radyoloji uzmanları ve uzman doktorlar, radyoloji merkezinden gelecek sonuca göre hastalara bilgi aktarımı yapıyor, hastalığın teşhisini koyuyor ve en önemlisi hastalığın seyrini gözlemleme ve tedavi oluşturma aşamasında buradan faydalanabiliyor. Hastalıkların belirlenmesinden sonra hızlı şekilde tedaviye başlanması sürecin etkin kullanılması açısından önem taşıyor.

  1992 yılından bu yana tıbbi radyoloji merkezi ve laboratuvar olarak hizmet veren Sonomed’den bilgi alabilirsiniz.

  simdi_ara

  Radyoloji Merkezinde Neler Yapılır?

  Radyoloji uzmanları tarafından verilen radyoloji merkezi hizmetleri genel anlamda şöyledir;

  -Ultrason temelli bir çok cihazı bulundurmak ve hastalıkları görüntüleyip teşhis etmek,

  -Görüntüleme cihazları kullanılarak el, ayak, kafa, gövde, akciğer gibi bölümlerin röntgenini almak,

  -Hastaların mide, bağırsak ve yemek borusu gibi sindirim sistemleri tetkiklerini gerçekleştirmek,

  -Radyoloji alanındaki gelişmeleri takip etmek, hastalara sistemli olarak tanı – tedavi hizmeti sunmak,

  -Bilgisayarlı tomografi hizmeti vermek,

  -Mamografi çekmek ve mamografi sonuçlarını değerlendirmek,

  -Mamografi sonuçlarını incelemek ve bu alanda yenilikçi çalışmaları takip etmek,

  -MR (manyetik rezonans) incelemeleri gerçekleştirmek.

  Bunlar ve benzeri işlemleri gerçekleştirmek radyoloji merkezlerinde verilen hizmetlerin bir bölümüdür.

  Randevu ve Sorularınız için Mesaj Gönderebilirsiniz

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Radyoloji, hastaların vücudunu cihazlarla herhangi bir kesi olmadan, kan olmadan görüntülenmesi şeklinde açıklanıyor. Tedavilerin sürecinde ve hastalığın tespitinde radyolojik sistemlerden en çok kullanılanları; ultrason, bilgisayarlı tomografi, dijital röntgen, manyetik rezonans görüntüleme (MR), panoramik röntgen, mamografi, kemik dansitometre, dijital mamografidir. Hastaların rahatsızlıklarına tanıyı koyabilmek için bu cihazlar kullanılıyor. Cihazlarla yapılan ölçme ve görüntüleme işlemlerinden sonra uzman doktorlara yönelik tanı-teşhis raporu hazırlanıyor.

  randevu_al