Prostat Emarı Nasıl Çekilir?


 • Prostat Emarı Nasıl Çekilir sorusu prostat hastalıkları aşamasında hastaların araştırdığı bir konudur. Prostat emarı, prostat hastalıkları hakkında bilgi veren bir görüntülemedir.

  Bu görüntüleme yöntemi genellikle prostat biyopsisi öncesi yapılan ve sonrasında biyopsi işlemine yol gösteren radyolojik bir görüntüleme yöntemi olarak tercih edilmektedir. Prostat hastalıkları hakkında bilgi veren yöntem, radyasyon içermemesi sebebiyle yaygın olarak tercih edilmektedir.

  Prostat MR tıp dünyasında oldukça önem taşıyor. Yapılan istatistiklere göre her 12 erkeğin biri prostat kanseri. Bu nedenle ülkemizde ve dünyada prostat kanserini önlemek, erken teşhis etmek adına birçok yenilikler yapılıyor. Görüntüleme yöntemleri geliştiriliyor, teşhisin kolaylaşabilmesi için kullanılan cihazlar yenileniyor. Tıptaki gelişmeler ve yapılan bilgilendirmeler sayesinde prostat emarı nasıl çekilir endişesi de azalıyor.

  Prostat Emarı Çekimi

  Hastalar prostat muayenesinden çekindikleri için uzmanlara sıklıkla prostat emarı nasıl çekilir sorusunu yöneltiyor. Aslında 30 – 40 dakika süren bir işlem. Prostat emarı çekimi yapılırken hastanın belirli oranda idrara sıkışık olması şartı aranıyor. Mesanenin idrar baskısı altında olması prostatın yerleşimini ve sınırlarını daha net biçimde görüntülenmesini sağlıyor. Görüntüleme anında tüm Pelvis anatomik olarak ele alınır.

  Prostat Hastalığının Bazı Öne Çıkan Belirtileri

  -Çatallı idrar

  -Gece çok sık idrara kalkma

  -Kanlı idrar yapma

  -Sık sık idrara çıkma

  Bu ve benzeri şikâyetler aslında prostatın belirgin işaretleri kabul ediliyor. Uzmanlar böyle durumların göz ardı edilmemesini ve prostat emarı çekilmesini öneriyor.

  Prostat hastalıkları, erken safhada tespit edildiğinde tedavi başarılı sonuçlar verebiliyor.

  MR Bilgi için Formu Doldurabilirsiniz

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Prostat Emarı Neler Sağlıyor?

  -Prostat emarı her şeyden önce kişinin prostat hastalıkları bakımından teşhisinde büyük önem taşır. Erken teşhis durumlarında tedaviye olanak sağlar.

  -Prostattaki tümörler emar sistemiyle net şekilde görüntülenir.

  -Prostat kanseri teşhisi konulan hastalarda kanserin seviyesini belirlemeye yardımcı olur. böylece uzmanlar cerrahi müdahaleleri ve radyoterapi tedavilerini programlar.

  randevu_al

  simdi_ara