Sonomed Pacs Sistemi Nasıl Kullanılır?


 • Sonomed Pacs Sistemini kullanarak istediğiniz yerden tıbbi radyoloji görüntülerinize 7/24 online olarak ulaşabilirsiniz. Pacs sistemini kullanabilmek için size özel olarak oluşturulan ve sadece size iletilen Dosya Numaranızı bilmeniz ve giriş işleminde Doğum Tarihinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Dosya numaranızı bilmiyorsanız 0216 349 51 00 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Adım Adım PACS sistemi nasıl kullanılır aşağıda görebilirsiniz:

  4 Adımda Sonomed Pacs Sistemini Hemen Kullanmaya Başlayın

  1- Sonomed’in internet sitesi olan sonomed.com.tr adresinden “Online Radyoloji” kısmına giriniz. Dilerseniz https://pacs.sonomed.com.tr/ bu adresi kullanarak da giriş yapabilirsiniz.

  2- Kullanıcı Adı kısmına 7 Rakamdan Oluşan Dosya Numaranızı ve Şifre kısmına gün.ay.yıl (örn: 01.05.1978) şeklinde doğum tarihinizi giriniz. Dosya numaranızı bilmiyorsanız lütfen 0216 349 51 00 numaralı telefondan bizi arayarak bilgi alınız.

  3- Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelirse “Gözat” kısmından “Tetkik Listesi” kısmına tıklayınız.

  4- Sonomed’de çekilmiş tüm radyoloji görüntülerinizin bulunduğu sayfaya ulaştınız. Buradan incelemek istediğiniz tetkikin yanında bulunan göz işaretini kullanarak görüntülerinize erişebilirsiniz.

  ONLINE RADYOLOJİ PACS GİRİŞ SAYFASINA GERİ DÖNÜN