MR Merkezleri


 • MR merkezleri tüm vücut üzerinde mr görüntüleme yapabilen ve buna yönelik radyoloji uzmanları tarafından tanı ve raporlama yürüten merkezlerdir. MR merkezlerinde alanında uzman hekimler görev alıyor. Uzman hekimlerin hastalığı teşhis etmesi için radyoloji uzmanları ve diğer teknisyenler gerekli çekimleri gerçekleştiriyor. Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı 1992 yılından bu yana MR Görüntüleme alanında da hizmetlerini sürdürmektedir. Detaylı bilgilendirme için bizi arayabilirsiniz.

  simdi_ara

  Doktorlar, şüphelendikleri durumlarda yaygın olarak hastalardan MR çektirmesini isteyebiliyor. Önceden MR görüntüleme yaygın değilken doktorlar bu isteği gerçekleştiremiyordu fakat tıbbi görüntüleme merkezlerinin yaygınlaşmasıyla bu süreç daha yaygın bir duruma geldi. MR merkezleri bu noktada devreye girerek hasta akışını hızlandırıyor ve doktorların tedaviye başlamalarına yardımcı oluyor.

  MR Merkezleri ve MR Çekimi

  Tıbbi rahatsızlıkların hepsi belli başlı belirtilere sahip olsa da aslında her bireyde farklı etkiler gösterebilir. Hastalığın seyri için stabil bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle doktorlar kişiye özel tedavi planı oluştururlar. Tahliller, tetkikler, ultrason görüntüleme, MR çektirme gibi işlemler neticesinde tanı konur ve tedavi planı oluşturulur. MR çekimi gerektiren hastalarda uzman doktorlar gerek duydukça çekimi tekrarlayabilir. Hastaya yararı dokunmayacak bir çekim doktor tarafından istenmez. Uzmanların görüşü, hastalığın seyri çekimin ne sıklıkta olacağını belirler. Örneğin beyin tümörü gibi beyne bağlı rahatsızlıklarda ve ameliyat sonrasında uzman doktor tümörün ne durumda olduğunu saptamak, kontrol altında tutmak için beyin emarı talep edebilir. MR merkezleri doktorların talebine göre çekim yapmaktadır. Uzmanlar sadece gerekli hallerde MR ve benzeri çekimleri istiyor. Ancak aile geçmişinde kanser gibi önemli ve ciddi sağlık sıkıntıları var ise söz konusu hasta için düzenli MR çekimi istenebiliyor. Öte yandan belli bir yaş üstündeki kişilerde yaşadığı sağlık sorunu neticesinde ya da kontrol amaçlı Tüm Vücut MR Check Up tavsiye edilebiliyor.

  randevu_al