MR Merkezi Hizmetleri

 • MR Merkezi Sonomed

  Manyetik rezonans görüntüleme (MR) sistemleri, tıptaki önemli adımlardan biri sayılıyor. Manyetik alanın ve radyo dalgalarının kullanıldığı MR, radyasyon içermediği için modern tıpta yaygın olarak tercih edilmektedir. Tıbbi görüntüleme sistemleri, sağlığı tehdit eden rahatsızlığın kaynağının bulunmasında etkili rol oynuyor. MR merkezi olarak Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi 1992’den bu yana hizmetlerini sürdürmektedir. Özellikle hassas çekimlerde ve acilen randevu alınması gereken durumlarda Sonomed hastalara çoğu zaman aynı güne veya ertesi güne randevu verebiliyor. Hastalar çoğu zaman sorunun ne olduğunu çok geç öğreniyor. Uzman doktorların da tanı ve tedavisine yön veren görüntüleme cihazları MR merkezi sayesinde yıl boyunca aktif bir hizmet veriyor. Hastalar dilediği tarih ve saatte MR merkezimizden randevu oluşturabiliyor. Hasta sirkülasyonunun yoğun olduğu merkezimizde, dünya standartlarına uygun, gelişmiş teknolojiye sahip görüntüleme cihazları bulunuyor.

  simdi_ara

  MR Merkezi ve Cihazlarının Çalışma Prensibi

  MR merkezi kapsamında birden fazla farklı özellikte görüntüleme cihazları var. Her bir cihaz, vücuttaki çeşitli yerleri görüntüleyerek uzman hekimlere hastalık hakkında net bilgiler sunuyor. MR cihazı, çok güçlü, büyük mıknatıslardan yararlanarak çekim işlemini gerçekleştiriyor. Birçok kişi MR çektirmekten korkuyor, sürecin stresli olacağını düşünüyor. Oysaki gelişmiş sistemlere sahip Sonomed MR merkezi desteğiyle korkuya gerek kalmadan çekimi gerçekleştirmek mümkündür. MR cihazları, güçlü özellikleriyle iç organları, yumuşak dokuları ayrıntılı gösteriyor.

  Çekim esnasında hastanın tüm metal ve manyetik aksesuarlardan arınması gerekiyor. Kredi kartı, anahtarlık, telefon, metal detaylı çamaşır, takı ve benzeri ürünler hasta üzerinde olmamalıdır. Bu nedenle MR çektirecek kişilerin sade, basit giyinmesi isteniliyor.

  simdi_ara

  3 Tesla MR Teknolojisi

  Sonomed Görüntüleme Merkezi 3 Tesla MR Açık Tüp MR Teknolojisiyle hizmet vermektedir. Bu cihazla çekimler net bir şekilde görüntülenmektedir. Aynı zamanda kişinin MR cihazında kalma süresini azaltmaktadır. 70 cm tüp çap genişliğine de sahip olması klostrofobik etkiyi ortadan kaldırmaktadır. Son yıllarda 3 Tesla MR görüntüleme sıklıkla tercih edilmektedir. Bu görüntülemeyle çok hastalıkla ilgili bulgular net görüntüler şeklinde elde edilmektedir.