MR Görüntüleme Merkezi

 • MR Görüntüleme Merkezi Sonomed

  Manyetik Rezonans Görüntüleme kısa adı ile MR, okunuşu ile ise Emar; hastaların iç organlarını görüntüleyen ve hastalıkların tanısının koyulmasında etkili olan cihaza verilen genel addır. Genel anlamda MR çektirme diye tabir edilen tetkik genellikle MR görüntüleme merkezi veya hastaneler tarafından verilebilmektedir. MR hastalık şüphesi bulunan tüm organlar için hayati önem taşıyor. MR sistemleri, sağlıklı ve hastalıklı bölge, doku ayrımını yapmada belirleyici rol oynuyor. Uzmanlar, MR çekimi isteyerek tanı ile hastanın sürecini netleştirebiliyor.

  simdi_ara

  MR Görüntüleme Merkezi ve Diğer Başlıca Hizmetleri

  Sonomed sadece MR konusunda değil tüm tıbbi görüntüleme tetkiklerinde hizmet vermektedir. Bu tıbbi görüntüleme yöntemlerinin yanı sıra tıbbi laboratuvar alanında da uluslararası kalite standarları çerçevesinde laboratuvar testlerini gerçekleştirmektedir. Hem tıbbi görüntüleme radyoloji hem de laboratuvar testlerinin aynı çatı altında verilebilmesi sayesinde check up ve genel sağlık taraması paketleri de seçenekler dahilinde sunulabilmektedir.

  BT: Bilgisayarlı Tomogrofi, bir görüntüleme cihazıdır. BT koroner anjiyografi başta olmak üzere tüm vücut incelemelerinde etkilidir.

  MR: Tıptaki yenilikçi gelişmeler ve teknolojinin ilerlemesi sayesinde MR cihazları da gelişimini sürdürmüştür. MR ile organlardaki ve dokulardaki hareket izlenerek tanı koyulması sağlanmaktadır.

  Dijital Röntgen: MR görüntüleme merkezlerinde verilen yaygın bir hizmettir. Dijital olarak ekranlardan incelenebilen ve arşivlenebilen röntgen sistemleri son yıllarda son derece yaygınlaşmıştır.

  Renkli Ultrason: Renkli ultrason ile hastalıklar daha detaylı gözlenebiliyor. MR görüntüleme merkezi ultrason hizmetleriyle hastalıkların teşhisini sağlamaktadır.

  Nükleer Tıp Sintigrafi: Sintigrafi radyoaktif maddelerin çok düşük dozlarının hastaya damar yolu ile verilmesinden sonra “Gamma Kamera”   denilen özel görüntüleme aygıtları ile vücut  içerisindeki  konumlarının ve miktarlarının belirlenmesine dayanan  bir görüntüleme yöntemidir. Sintigrafinin günümüzde  kemik, kalp, beyin ve böbrek sintigrafisi gibi bir çok uygulama alanı bulunmaktadır.  Sonomed Görüntüleme Merkezi’nde bulunan çift başlı Gamma Kamera sistemi ile yüksek hızda sintigrafi görüntüleme işlemleri bizzat Dr. Cumhur HEPER’in denetimi ve  kontrolünü altında yapılmaktadır.

  Sorularınız İçin Buradayız

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı, 1992 yılından bu yana gelen taleplere doğru cevap vermek ve tıbbi desteği sürdürmek için alanındaki teknolojileri yakından takip eden bir hizmet kuruluşudur. Sonomed hasta güvenliği ve kalite konularında uluslararası kalite kuruluşlarıyla birlikte yol almaktadır. Bu nedenle hasta güvenliği kalite konseyi tarafından yapılan çalışmalarla güncel tutulurken tesis üzerinde geliştirmeler de yapılmaktadır.

  randevu_al