Mamografi Ücreti

 • Mamografi Ücreti

  Meme kanseri kadınlarda ilk sıralarda boy gösteren ciddi bir sağlık problemidir. Uzmanlar, mamografi çektirmenin önemi için çalışmalar yapmakta ve kadınları bu yönde bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Mamografi ücreti ilgili kuruma veya tıbbi görüntüleme merkezine göre değişmektedir. Mamografi belli bir yaşın üzerindeki kadınlara her sene önerilmektedir. Bu nedenle mamografi ücreti merak ediliyor. Konuyla ilgili tıbbi görüntüleme merkezimizi arayarak mamografi fiyatlarıyla hakkında detaylı bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

  simdi_ara

  Mamografi Ne Zaman Çekilmelidir?

  Mamografi ücreti haricinde merak edilen bir diğer konu ne zaman ve ne sıklıkta mamografi çekilmesi gerektiğidir. Genel kanıya göre 40 yaşından itibaren mamografi çekimlerinin başlaması önerilmektedir. Ancak aile geçmişinde meme kanseri varsa kişiler risk grubunda yer aldığı için uzman doktorla görüşülerek ilk çekim yapılacak yaş için 40 yaş beklenmeden daha ince harekete geçilmelidir. Sonomed’de bulunan mamografi çekimi 3D Tomosentez teknolojisine sahip olduğundan 3 boyutlu ve kesitsel olarak detaylı değerlendirme olanağı sunmaktadır. Böylece erken teşhis konusunda önemli detaylar sunmaktadır. Uzmanlar ayrıca kadınlara sık sık elle göğsü elle muayene ve kontrol önermektedir.

  simdi_ara

  Mamografi Çekimi Nasıl Yapılır?

  Mamografi çekiminde meme, mamografi cihazının tabakaları arasına yerleştirilir ve birkaç saniye boyunca tabakalarla sabitlenir. Bu esnada cihaz görüntüleme yapar. Özellikle regl öncesi dönemlerde memede şişkinlik, hassasiyet olabileceğinden regl bitiminde çekim yapılması daha iyidir. Öte yandan mamografi filmini kötü etkileyeceğinden deodorant, talk pudrası ya da losyon tarzı ürünlerin kullanılmaması önerilmektedir. Mamografi çekimi ilk kez yapılmıyorsa önceki filmler mutlaka götürülmeli, aile geçmişinde meme kanseri varsa ise uzmana bu durum bildirilmelidir.

  simdi_ara

  Mamografi Ücreti ve Çektirilecek Merkezin Seçimi

  Mamografi ücreti kullanılan tekniğe ve çekimi gerçekleştirecek radyoloji uzmanı doktorun tecrübesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Sonomed bu konuda önemli teknolojileri bünyesine katmış ve 1992 yılından bu yana tıbbi görüntüleme alanında hizmet veren bir kuruluştur. Tecrübe ve teknolojinin ön plana çıktığı Sonomed’de mamografi teknolojisinde 3D Tomosentez tekniği kullanılmakta ve bu teknikle en ince ayrıntıya kadar inceleme yapılabilmektedir. Teknik ekibimiz, uzman kadromuz, teknolojik cihazlarımızla erken teşhis için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Merkezimizi arayarak mamografi ücreti bilgisi alabilir ya da randevu oluşturabilirsiniz.

  simdi_ara