Mamografi Fiyatları

 • Mamografi Fiyatları

  Meme kanseri ülkemizde ve dünyada kadınlarda en sık teşhis edilen kanser türü kabul ediliyor. İstatistikler meme kanserindeki vakaların her geçen gün artış gösterdiğini sayılarla açıklıyor. Mamografi, meme kanseri teşhisini sağlayan önemli teknolojilerden biri olarak erken teşhis için kullanılıyor. Mamografi cihazlarının gelişimi ve artık herkesin yararlanabileceği mamografi fiyatları ile erken teşhisle kansere erken müdahale etmek mümkün. Meme kanseri veya başlangıç aşamasındaki rahatsızlıkların ilk teşhisi önce hastalarda başlıyor. Elle yapılan basit muayene sonucunda herhangi bir kitleye, sert dokuya denk gelmek, meme şeklinde deformasyonların olması ya da meme ucundan kan veya sıvı gelmesi genel belirtilerdir. Bu belirtilerin nasıl gözlemleneceği nasıl tespit edileceği doktoru tarafından hastaya verilen bilgilerle gerçekleştirilir. Bu belirtiler ciddiye alınıp mamografi çektirildiğinde özellikle erken evrelerde birçok kadın ameliyat olmaya gerek kalmadan meme kanseri tedavisi alabilmektedir. Mamografi fiyatları ya da işlemin içeriği eskiden kadınların bunu yaptıramamasına sebep olurdu ancak günümüzde fiyatlar, muayene, tedavi son derece sistemli ilerliyor. Her kadın şüphelerinden mamografi yöntemiyle kurtulabiliyor. Sonomed’de bulunan 3D Tomosentez Mamografi teknolojisiyle meme dokusu kesit kesit ve detaylı bir şekilde incelenebilmektedir.

  simdi_ara

  Mamografi Çekimi Nasıl Yapılır?

  40 yaş ve üzeri kadının senede bir kez mamografi çektirmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ailesel hikayelerin olduğu durumlarda mamografi çekimine daha erken yaştan itibaren başlamak gerekebilir. Ancak uzmanlar bu yaşın beklenmemesini nadir de olsa gençlerde de meme kanserinin görülebildiğini bu nedenle her kadının kendi muayenesini yapmasını ve en ufak şüphede mamografi çektirmesini öneriyor. Günümüzde mamografi fiyatları değişkenlik gösterebilmekle birlikte ortalama bir değere sahiptir. Meme kanseri teşhisi için öncelikle fiziksel muayene akabinde ise mamografi işlemi uygulanıyor. Hasta belden yukarısında bir önlük olacak şekilde mamografi cihazının önünde ayakta durur. Meme cihazın iki tabakası arasına yerleştirilir ve sıkıştırılır. X ışınları meme dokusunun içini görüntüler. Çekim süresince hastanın nasıl duracağı teknisyen tarafından belirtilir. Her iki memeye de aynı işlem gerçekleştirilir. Meme dokusunda hafif bir ağrı hissedilebilir ancak bu normal ve geçicidir. Mamografi kısa süreli bir rahatsızlık hissinden başka bir ağrıya sebep olmaz.

  simdi_ara

  2020 Mamografi Fiyatları  

  Hastaneler ve tıbbi görüntüleme merkezleri mamografi çekimi yapıyor. Özel Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi randevulu çalıştığından düzenli bir şekilde çekimler yapılmaktadır. Özel görüntüleme merkezlerinde uzmanlığa ve cihazın teknolojisine göre mamaografi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Modern ve yenilikçi teknoloji mamografi cihazlarının gelişimini destekliyor, hizmet kalitesinin artmasına zemin hazırlıyor. Mamografi fiyatları kullanılan cihazlara göre değişkenlik gösterebiliyor.