MAD X MAT MOLEKÜLER ALERJİ TESTİ


 • Nano teknoloji ile geliştirilen ve yeni nesil moleküler alerji testi olarak tüm dünyada hızla yaygınlaşmakta ve yerleşmekte olan MAD X MAT moleküler alerji testi, 300 adet alerjen ve bileşenlerine karşı alerjiyi saptayabilmektedir. Çok az kan numunesi alınarak yapılan çalışmada alerjiye sebep olan; polen, ev tozu, hayvan ve gıda gibi birçok alerjenin sonuçları ve çapraz etkileşimleri tespit edilir. Test Alerji Uzmanı tarafından manuel olarak incelenerek hekime veya hastaya teslim edilir.

  simdi_ara

  Moleküler Alerji Testi Nedir?

  Aleks Test
  Moleküler Alerji Testi

  Moleküler Alerji Testi; alerjiye neden olan besin, polen, ev tozu mite, hayvan kaynaklı çeşitli alerjenlere karşı spesifik IgE ölçülerek yapılmaktadır. Nano teknoloji kullanarak, 300 adet alerjeni saptayabilen test, Alerji Uzmanı tarafından yarı manuel olarak değerlendirilmekte ve yorumlanmaktadır.

  Çok sayıda alerjen barındıran kişilerde, bu alerjenlerin çapraz reaksiyonlarının ekarte edilmesinde moleküler alerji testi oldukça önemlidir.

  simdi_ara

  Moleküler Alerji Testi Nasıl Yapılmaktadır?

  Molekoler alerji testi, damardan alınan az miktarda kanın nano teknoloji kitler ile incelenmesi ve alerji uzmanının yorumlaması ile yapılmaktadır. Test kısmi olarak manuel bir testtir ve alerji uzmanın deneyimi ile yorumlanması çok önemlidir.

  madxmat
  Moleküler Alerji Testi

  Moleküler Alerji Testlerinde Saptanabilen Alerjiler Nelerdir?

  Yaklaşık 300 adet alerjene bakılmaktadır. Bunlar;

  Havada bulunan tozlar

  Ev Tozu Mite

  Polenler

  Evcil Hayvanlar

  Solunum Alerjenleri

  Besin Alerjenleri

  Moleküler Alerji Testi
  Moleküler Alerji Testi

  Moleküler Alerji Testi Kimlere Yapılabilir?

  Moleküler Alerji Testi, alerji şüphesi olan herkese yapılabilir. Alerjenlerin daha kapsamlı olarak saptanabilmesi için her yaşta hastaya yapılabilmektedir.

  Moleküler Alerji Testi Neden Daha Doğru Sonuç Veriyor?

  Moleküler Alerji Testi, çapraz reaksiyona neden olan karbonhidrat yapısındaki maddeler ortadan kaldırıldığı için daha doğru sonuç verir. Bunun yanı sıra; alerjen içinde saptanan moleküller sayesinde gerçek bir alerji mi , yoksa diğer alerjenlerden etkilenen bir molekül mü olduğu da ortaya konulmaktadır.