Görüntüleme Merkezi

 • Sonomed Tıbbi Görüntüleme

  Görüntüleme merkezi çeşitli tıbbi görüntüleme yöntemlerinin uygulandığı yerlere verilen genel isimdir. Merkezler genellikle farklı görüntüleme tekniklerini sunmaktadırlar. Gelişen teknolojiyle birlikte görüntüleme merkezleri de gelişmektedir. Eskiden günlerce sonuç bekleyen hastalar artık çok kısa sürede sonuçları alabilmektedirler. Sonomed Görüntüleme Merkezi 1992 yılından bu yana uzman radyoloji ve laboratuvar kadrosuyla hizmet kalitesini iyileştirmek adına sürekli çalışmalar yapmaktadır.

  Adres: Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı, Fahrettin Kerim Gökay Cad. Ahsek Çıkmazı Sk. No:7 Sonomed Plaza Ziverbey-Kadıköy / İstanbul

  (Sonomed’e Ait Hastalar için Ayrılmış Otopark ve Vale Hizmeti Bulunmaktadır.)

  simdi_ara

  Online pacs sistemi ve dijital sonuç gibi hizmetler sayesinde hastalar test sonuçlarını evlerinden alabilmektedirler. Böylelikle doktorlar daha hızlı iletişim kurarak tedavilerine en kısa sürede başlayabilmektedirler. Görüntüleme merkezleri özellikle hastane ortamında görüntüleme tetkiklerini yaptırmak istemeyen ve doktorları tarafından daha detaylı tetkikler talep edilen hastalar tarafından yaygın olarak tercih edilebilmektedir. Sürekli belirli konularda uzmanlaşmış personelleri sayesinde bu merkezler arasında adını sıklıkla duyabileceğiniz Sonomed Görüntüleme Merkezi pek çok hasta tarafından tercih edilmektedir.

  Görüntüleme Merkezi Hangi Hizmetleri Vermektedir?

  Görüntüleme merkezi farklı hizmetler sunmaktadır. Genel olarak birçok merkezde MR, tomografi, röntgen, mamografi ve ultrason gibi hizmetleri bulmak mümkündür. Bazı merkezler ise tıbbi görüntüleme yöntemleri konusunda çeşitlendirilmiş hizmetler sunmaktadır. Örneğin dijital mamografi, sintigrafi, kemik yoğunluğu ölçümü, 4D renkli doppler, BT Koroner Anjiyografi, Tüm Vücut MR gibi hizmetler sunulmaktadır. Sonomed Görüntüleme Merkezi bu konuda sunduğu çeşitlilik ile gelen talepleri karşılamaktadır.

  Sonomed Görüntüleme Merkezi Hizmetlerinden Bazılarını Şu Şekilde Sıralayabiliriz:

  MR (Manyetik Rezonans) İle Yapılan Çekimler,

  256 Kesit Tomografi Tetkikleri ( Beyin BT, Toraks BT gibi)

  Tam Saha Dijital Tomosentez Mamografi

  256 Kesit BT Koroner Anjiyografi

  QCT Pro 3D Kemik Yoğunluğu Ölçümü

  Nükleer Tıp Sintigrafi

  Ultrason İncelemeleri

  Renkli Doppler Ultrasonografi

  Dijital Röntgen

  Kardiyak MR

  Panoromik Diş Röntgeni

  Tiroid Biyopsisi,

  Prostat Biyopsisi

  Meme Biyopsisi

  Tıbbi Laboratuvar

  Randevu ve Bilgi için Bize Mesaj Gönderebilirsiniz

  Özel Sağlık Sigortaları ve Anlaşmalı Kurumlar

  Görüntüleme merkezileri farklı kurumlarla anlaşmalara sahiptir. Böylelikle hastalar anlaşmalı kurumlarını kullanarak veya özel sağlık sigortalarından yararlanarak çoğu tetkiki yaptırabilmektedir. Sonomed Görüntüleme merkezi tetkik yaptırmak isteyen hastalarına randevu almasını tavsiye etmektedir. Tetkiklerin uygun zamanda ve eğer gerekliyse ön hazırlık yapılarak gerçekleştirilmesi açısından randevu almak önem taşımaktadır. Sonomed Görüntüleme merkezi erandevu (online randevu) ve telefonla randevu gibi seçenekler sunmaktadır.

  randevu_al

  simdi_ara

  Neden Görüntüleme Merkezleri Tercih Ediliyor?

  Hastalar genellikle sıra beklemeden tetkiklerini yaptırabilmek ve hassas bir yaklaşım görmek açısından bu tercihi yapabilmektedir. Örneğin sağlık kuruluşlarında bir MR tetkiki için kolay yer bulunamaması gibi durumlarda, beklememek adına bu tercihte bulunulmaktadır. Zaman kaybı çoğu hastalık için risk faktörünü yüksek oranda etkileyen bir unsurdur.  Bir diğer unsur olarak da görüntülemenin farklı teknolojiler ve kalite standartları gerektirmesi durumunda bu tercih yapılabilmektedir.