Emar Merkezi

 • Emar Merkezi

  MR, Manyetik Rezonans Görüntüleme sisteminin kısaltılmış hali olup genellikle emar şeklinde telaffuz edilir. Emar merkezi kapsamında hizmet veren görüntüleme cihazları, büyük manyetik sistemlerle, radyo dalgalarının aktif kullanıldığı gelişmiş teknoloji kullanır. Emar cihazlarının zaman geçtikçe teknolojik gelişmelerden yararlanması tıbbi görüntüleme imkanlarını da genişletmiştir. Renkli, üç boyutlu şekillerde görüntüleme imkanı sunan cihazlar, basit bir çalışma prensibine sahiptir. MR çekimi sayesinde hastalık riski taşıyan ve sağlıklı doku ayrımı yapılabiliyor; uzman hekimler hastalık riski taşıyan – sağlıklı doku ya da organ farklarını cihazdan elde edilen kesitlerden görebiliyor. MR merkezi çalışmaları genellikle aynıdır; üç boyutlu görüntüler elde edilir ve bu görüntüler bilgisayara aktarılarak uzman hekim tarafından incelenir. MR cihazları x ışınları kullanan bir teknolojiye sahip olmadığından tıbbi tetkiklerde yaygın olarak tercih edilmektedir.

  simdi_ara

  Emar Merkezi ve MR Çekilme Nedenleri

  Emar merkezi doktorları ve teknik ekibi, tıbbi görüntüleme amacıyla gelen her hastanın işlemlerini titizlikle gerçekleştiriyor. Sonomed’in uzman kadrosu ve profesyonel yaklaşımı sayesinde randevu alanlar sıra beklemeden emar çektirebiliyor, sağlık durumlarını öğrenebiliyor. Peki, bu kadar özenle gerçekleştirdiğimiz MR neden çekiliyor? MR, tüm vücudun görüntülenebildiği, vücuttaki sorunlu bölgelerde oluşan hastalıkların veya oluşması muhtemel risklerin analiz edildiği bir cihazdır. Doktorlar çeşitli şikayetlerle gelen hastalarının sağlık sorununu tanıyla buluşturmak için MR desteğine ihtiyaç duyabiliyor. İç organlar, kemik dokuları tıbbi görüntülemeyle incelenebiliyor. Bu nedenle MR çekimi her zaman önem taşıyor. MR çekimiyle birlikte nörolojik problemler, migren, tümör, kanser, göz – kulak problemleri, eklem ve kemik hastalıkları, omurga rahatsızlıkları,  karın içi organ hastalıkları ve daha birçok sorun ortaya çıkabiliyor. Uzmanlar yanlış tanı ihtimalini ortadan kaldırmak, tedaviyi güçlendirmek, bazı durumlarda hastalığın evresini belirlemek ya da gerileme olup olmadığını kontrol etmek amacıyla emar istiyor.

  simdi_ara

  Emar Fiyatları

  Her emar merkezi tıbbi görüntüleme işlemleri için farklı fiyat seviyeleriyle hizmet verebiliyor. Sonomed’de MR incelemerinin türüne ve yapılacak işleme göre fiyatlar değişmekle birlikte Sonomed’in özel sigortalar ve diğer kurumlarla yapmış olduğu anlaşmalar sonucunda hastalar bunlardan yararlanabiliyor. Sonomed olarak, emar merkezi kalitesini yükseltmek amacıyla teknolojiyi çok yakından takip eden cihazlar kullanıyor, ekibimizle birlikte hastalarımıza güvenli hizmet sunmaya çalışıyoruz. Sonomed’in kapısından içeriye adım atan misafirlerimize yaklaşımımızda memnuniyetini gözetmeye son derece özen gösteriyoruz. MR çekimi gerçekleştirmek ya da MR fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  simdi_ara