Emar Çekimi Fiyatları

 • MR Çekimi Sonomed

  MR ya da yaygın söylenişiyle emar, vücuttaki dokuları ayrıntılı incelemeye olanak tanıyan gelişmiş bir sistemdir. Uzman doktorlar, hastalarında şüpheli bir durum gördüğünde ya da daha ayrıntılı tetkike ihtiyaç duyduğunda MR tetkiki talep ederek bu konuda bilgi sahibi olmak istiyor. MR çekimiyle birlikte vücuttaki bölgeler kesitler halinde görüntüleniyor ve doktorun incelemesi sağlanıyor. MR çekimi genellikle 15 ila 45 dakika aralığındadır. Her çekimin süresi farklılık gösterebilir. Emar Çekimi Fiyatları incelendiğinde uzman doktorun istediği çekim türü, cihaz kalitesi ve raporu oluşturacak doktorun tecrübesi fiyatları etkileyebiliyor. Ancak günümüzde eskiye oranla MR çekimi çok daha ulaşılabilir olduğundan fiyatlar daha değişik seyretmektedir.

  simdi_ara

  Çoğu hasta MR çekimi için özel sağlık sigortası veya anlaşmalı kurumlardan yararlanabilmektedir. Randevu alma esnasında anlaşmalı kurum ve özel sağlık sigortası bilgisi verildiğinde mr çekimi fiyatları buna göre karşı tarafa iletilmektedir. Sonomed tarafından anlaşmalı olarak çalışılan özel sigorta ve kurum listesini buradan inceleyebilirsiniz.

  Emar Çekimi Fiyatları Nelere Göre Değişir?

  Emar Çekimi Fiyatları her yıl güncelleniyor, kullanılan teknoloji geliştikçe fiyatlarda güncelleme yapılabiliyor. Uzman doktorlardan oluşan kadromuz, MR sonuçlarını tecrübeli bir bakış açısıyla inceleyerek raporları oluşturuyor.

  simdi_ara

  Her şeyin sistemli ilerlediği MR için çekim aşamasında başlıca dikkat edilmesi gereken bazı konuların üzerinden bir kez daha geçelim.

  Doktorunuzun sizden hangi tetkiki istediğine dair istek/istem kağıdını mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekir.

  MR öncesi ilgili doktor veya teknisyenlere ilaç kullanımlarınız, alerji geçmişiniz ve daha önce geçirdiğiniz rahatsızlıklar, ameliyatlar hakkında detaylı bilgiler vermeniz son derece önemlidir.

  Yapılacak tetkikle bağlantılı olabilecek eski mr çekimleri veya radyoloji alanında yapılmış incelemeler ve doktor raporlarının yanınızda bulunmasında büyük yarar vardır.

  MR çekimi öncesinde herhangi bir özel hazırlık olması durumunda Sonomed ekibi tarafından bu konuda size bilgi verilecektir. Bu bilgileri dikkatli ve adım adım düzenli bir şekilde uygulamanız önem taşımaktadır.

  MR çekimi öncesinde hastanın üzerindeki metal her şey çıkarılmalıdır.

  Takı, toka, anahtar gibi metallerin yanı sıra çamaşırlarda bulunan metal detaylardan da arınmak gereklidir.

  Cep telefonu ve benzeri cihazlar, kredi kartı ve benzeri manyetik kartlar çekim esnasında hasta üzerinde olmamalıdır. Kalp pili ve benzeri şekilde vücudunda elektronik cihaz, metal implant olan kişilerin mr cihazına yaklaşması dahi kesinlikle yasaktır ve hayati tehlike taşımaktadır.

  Hastanın MR çekimi süresince sedyede hiç hareket etmemesi gereklidir. Net görüntüler almak hastanın hareketsiz kalmasına bağlıdır.  

  randevu_al

  MR görüntüleme hassasiyet gerektirdiğinden hastalar bu nedenle çekim esnasında uyarıları dikkate almalıdır. Sonomed uzman kadrosu ve hastalara yardımcı olan personellerle kendisini tercih edenler için rahat bir süreç geçirmelerini hedeflemektedir. Merkezimizi arayarak randevu oluşturabilir, MR çekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir, tıbbi görüntüleme tetkikiniz hakkında merak ettiğiniz tüm konuları bize sorabilirsiniz.