Doppler USG Çekimi

 • Doppler USG

  Doppler ultrasonografi, ultrason cihazıyla gerçekleştirilmektedir. Genellikle doppler usg şeklinde bilinir. Bu ultrason renkli olarak yapılmaktadır. Doppler ultrason cihazı insan kulağının duyamayacağı frekansta ses dalgalarının kullanılarak gerçekleştirildiği tıbbi görüntüleme tekniğidir. Hastalara dışarıdan ultrason cihazlarıyla uygulanan doppler ultrasonu, damarlardaki kan akışını görüntülemeye yardımcı olur. Doppler usg ile vücudun birçok bölümü; bacak, kol, boyun bölgesindeki damarlar, atardamarlar incelenebiliyor. Bu incelemeler uzmanların damarlardaki olası problemleri görmesini ve sonraki aşamayı planlamasını sağlıyor. Kan akışını inceleyen ve tanı koymayı kolaylaştıran doppler ultrasonografi hamilelik döneminde de anne ve bebeğin kan akışını incelemeye fırsat tanıyor. Tıbbi görüntüleme merkezimizde yer alan doppler görüntülemeye gelen hastalarımıza zaman kaybettirmeden ultrasonografi hizmetlerini veriyoruz. Uzman kadromuz ve teknolojimizle tıbbi görüntüleme tetkiklerini gerçekleştiriyoruz.

  simdi_ara

  Renkli Doppler USG Nedir?

  Doppler usg birkaç farklı türe ayrılıyor. Bu türlerden biri renkli doppler görüntülemedir. Bu tetkik uzman doktorların taleplerine göre değerlendirilmekte ve tercih edilmektedir. Radyoloji uzmanları uzman doktor tarafından incelenmesi talep edilen bölgede gerekli görünütleme tetkiklerini gerçekleştirmektedir.

  simdi_ara

  Doppler USG Çekiminin Nedenleri

  Tüm tıbbi görüntüleme işlemleri uzman hekimlerin talebi doğrultusunda çekilir. Hastalık belirtileri, riskler, tedavinin planlanması, hastalığın seyrini saptama, sorunu bulma gibi sebeplerle doppler usg talep edilir. Anevrizma tespiti, bacak ve kol damarlarındaki sıvı toplanmaları, kardiyak damar tıkanmaları, kan pıhtılaşması, kalp rahatsızlıkları, felç – inme gibi durumlara bağlı kan akış kontrolleri, varis problemleri, nakil sonrası kan akış kontrolleri ve daha birçok şey doppler ultrasonografi ile görüntülenir, tespit edilir, olası sorunlar tedaviye dâhil edilir.

  simdi_ara

  Doppler Çekimiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

  Çekim yapılacak bölgeye göre hastanın belirli şekilde durması gerekir. Çekim bölgesine jel sürülür ve cihaz başlığı ilgili bölgede gezdirilir. İşlem vücudun dış yüzeyinden gerçekleşir ve kısa sürer, hastalar işlem sonrasında günlük rutinine devam edebilir. Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi teknolojiyi güncel olarak takip ederek cihazlarını teknolojinin gereklerince düzenlemekte ve gerekli yatırımları yapmaktadır. Tıbbi görüntüleme hizmetlerimiz, fiyatlarımız hakkında bilgi ya da randevu almak için lütfen bizi arayın.

  simdi_ara