Diz MR Görüntülemesi

 • Diz MR

  Manyetik rezonans görüntüleme, vücuttaki tüm organların, iskeletin ve dokuların görüntülenmesine izin veren, bilgisayarlı ortamda incelenmesini sağlayan, tanı ve tedaviyi şekillendiren gelişmiş bir yöntemdir. Diz MR görüntülemesi, diz bölgesinde meydana gelen problemlerin analiz edilmesinde gerçekleştirilen MR hizmetidir. Diz bölgesinde hissedilen ağrılar, baskılar başlangıçta geçici kabul edilse de kronikleştiğinde yaşam kalitesini düşürür. İhmal edildiğinde ise ciddi boyutlara ulaşabilir. Uzmanlar, diz bölgesindeki şikâyetlerle ilgili önce klasik muayene yöntemlerini kullanır. Sonuç alınamaması halinde ise MR çekimi talep eder. Böylelikle net bir sonuç alınır ve tanı konulur. Düşme, darbe alma, kaza, spor yaralanmaları ya da tamamen genetik sebeplerden ötürü dizde sorunlar yaşanabilir. Diz emarı ile hastalık saptanarak hemen tedaviye başlanır. Sporcuların bilhassa sık sorun yaşadığı diz bölgesi, gelişmiş teknoloji ürünü olan MR ile tedavi edilir.

  Diz MR Nasıl Çekilir?

  Bu MR görüntülemesi kısa süreli bir işlemdir. Emardan önce hasta çekimle ilgili detaylıca bilgilendirilir. Hastadan öncesinde tıbbi geçmişi istenir. Çekim yapmaya engel bir durum yoksa eğer hastanın üzerindeki bozuk para, metal toka ve takılar, kredi kartı gibi manyetik eşyalar, kemer ve benzeri tüm metallerden arınması istenir. Hastanın vücudunda herhangi bir metal olmaması gereklidir. Sonomed’de 3 Tesla MR cihazıyla Diz MR işlemi başlatılır. Sonomed’de 3 tesla ve Açık Tüp MR hizmeti bir arada sunulduğundan bu hastalar tarafından tercih edilmektedir. MR görüntülemesinde kısa sürede görüntüler elde edilir. Bu nedenle modern tıp gelişmiş MR cihazlarını tercih eder.

  MR Fiyatları

  MR fiyatları en az çekimin nasıl yapılacağı kadar merak edilen bir unsurdur. MR fiyatları çeşitlilik gösterdiğinden spesifik bir fiyat bilgisi verilemez. Bu nedenle MR fiyatları ile ilgili bilgi almak için merkezimizi aramanızı öneririz. Modern cihazların kullanıldığı, hasta memnuniyetinin gözetildiği görüntüleme merkezimizi arayarak hem fiyat bilgisi alabilir hem de diz emar çekimi için randevu oluşturabilirsiniz.