Covid-19 Antikor Testi

 • Antikor Testi

  Covid-19 antikor testi virüse karşı bağışıklık cevabını göstermektedir, enfeksiyonu geçirmiş, iyileşmiş ya da devam eden kişilerin virüse karşı geliştirdikleri antikorları belirlemek için kullanılır. Tanı amaçlı kullanılmamaktadır. Sonomed Tıbbı Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı bünyesinde covid-19 antikor testleri yapılmaktadır. Bizi arayarak hemen detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  simdi_ara

  COVİD-19 Antikor Testi (IgM VE IgG )

  Enfeksiyon bulgularının başlamasından 10-14 gün içinde IgG antikorları yükselmeye başlar. Özellikle hastalığı belirtisiz ya da az belirti ile  geçirmiş kişilerin saptanmasında önemlidir. Antikor testlerinin sonucunun negatif çıkması korona virüs enfeksiyonunu  dışlamaz.

  simdi_ara

  Neden Tercih Ediliyor?

  Özellikle hastalığı çok fazla belirti göstermeden geçirmiş olma ihtimali nedeniyle bu testler tercih edilebilmektedir. Bu testle birlikte virüse karşı geliştirilmiş antikorlar analiz edilebilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından covid-19 belirtisi taşıyan vatandaşlar için tanı amaçlı test uygulanmaktadır. Fakat belirti göstermeyen hastalar için bu test kullanılmamaktadır. Böyle durumlarda hastalığı geçirmiş olma ihtimalini düşünen kişiler için antikor testi uygulanabilmektedir. Uzmanlar tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda hastalığı belirtisiz geçirmiş olma ihtimali de bulunduğundan bu test önem taşımaktadır.

  Antikor Testi

  Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Sonolab Tıbbi Laboratuvarı tarafından covid-19 antikor testi yapılmaktadır. Sonomed uluslararası standartlarda hizmet veren ve Türkiye’deki tek Uluslararası JCI kalite akreditasyonuna sahip tıbbi görüntüleme merkezi ve laboratuvar olarak hizmet vermektedir.

  simdi_ara

  Yeni Korona Virüs (Covid-19) antikor testleri hakkında detaylı bilgi ve sorularınız için iletişim formlarını doldurarak veya şimdi ara butonlarını kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Tıbbi Laboratuvar bölümümüz bu konuda detaylı bilgi almak isteyenlerin sorularını yanıtlamaktadır.

  Testinizi Uzaktan veya Evinizden Çıkmadan Yaptırabilir Misiniz?

  Sonomed – Sonolab’ın evde – iş yerinde kan ve numune alma hizmeti ile testlerinizi evinizden veya iş yerinizden yaptırabilirsiniz. Bunun için bizi arayarak talep oluşturmanız yeterlidir. Ayrıca testinizi evinizden veya iş yerinizden çıkmadan da yaptırabilirsiniz. Talebinizi oluşturduktan sonra laboratuvar görevlimiz korona virüs önlemleri çerçevesinde gerekli önlemleri alarak sizi adresinizde ziyaret edebilmektedir. Numuneleriniz merkezimizde test edilerek sonuçları tarafınıza sizin isteğinize bağlı olarak kısa mesaj veya e-posta ortamında ulaştırılabilmektedir. Lütfen detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.