Check Up Nasıl Yaptırılır ?

 • Check Up Hakkında Bilgiler

  En genel anlamıyla check up, belirli zaman aralıklarıyla, düzenli olarak yapılan muayenelere ve tetkiklere verilen isimdir. Kontrol süreci olan bu işlem, rutin testlerin gerçekleştirilmesiyle tamamlanır. Her yaştan insan, yıllık olarak vücutlarının sağlıklı bir şekilde işlediğinden emin olmak için bu kontrolü gerçekleştirebilir. Faklı yaş gruplarına ve cinsiyetlere göre değişik paketler bulunmaktadır. Sonomed Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı alanında 1992 yılından bu yana tecrübesi ve uluslararası kalite standartlarıyla hizmet vermektedir. Sağlık kontrolleri ve konu hakkında detaylı bilgi almak için Sonomed’le iletişim kurabilirsiniz.

  randevu_al

  simdi_ara

  Düzenli olarak sağlık kontrolleri yaptırmak, hastalıkların ilerlemesinden önce tespit edilmesine imkan tanıyabilmektedir. Böylelikle erken teşhis sağlanır ve vakit kaybetmeden tedavi yöntemlerine geçilebilir. Meme kanseri gibi bazı hastalıklarda erken teşhis son derece önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak mamografiye girmek ve herhangi bir sorun olup olmadığını belirlemek için gerekli testleri yaptırmak uzmanlar tarafından tercih edilmektedir.

  Check Up Nasıl Yapılır?

  Düzenli sağlık kontrolü olarak bilinen check up, farklı kapsamlarda yapılabilir. Ama tüm muayenelerin amacı, herhangi bir hastalık varsa bunu mümkün olan en erken dönemde fark etmektedir. Yapılan muayene yaş, sağlık durumu, aile geçmişi ve yaşam tarzına göre farklılık gösterir. Hareketsiz ve sigara kullanan bireylerde daha farklı aşamalar izlenirken aktif olan ve sağlıklı yaşayan bireylerde farklı tetkikler izlenebilir.

  Check Up Bilgi için Formu Doldurabilirsiniz

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Hastaların bu sağlık kontrolüne gelmeden önce gözden geçirmesi gereken birkaç adım vardır. Kontrol öncesinde ailenizde herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını belirlemek önemlidir. Çünkü bazı sağlık sorunları genetik yatkınlığa sahiptir. Ailesinde kanser olan bir kişinin muayenesi kanser olmayan birine göre daha detaylı yapılacaktır. Yine aile geçmişinde, şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, kolesterol gibi bağışıklık sistemi ve vücudu etkileyen rahatsızlıklar olanların danışmanına paket seçiminde bu konuda bilgi vermeleri gerekmektedir. Check up danışmanı ile görüşerek detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

  Öncesinde Yapılması Gerekenler

  Ailenizde sağlık sorunlarını öğrendikten sonra izlemeniz gereken birkaç adım daha vardır. Şikayetlerinizi not alarak danışmanınıza sırasında aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Bazı durumlarda şikayetler, farkında olmadığınız bir hastalığın semptomları olabilir.

  Bu aşamaları tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken randevu almaktır. Randevuya rahat kıyafetlerle gitmek tavsiye edilmektedir. Röntgen çekimi gibi tetkiklerde rahat kıyafetler işe yarayacaktır. Check up yaptırmaya gelmeden önce yapmanız gerekenler ve tüm detaylar hakkında randevu sonrasında danışmanlar tüm konularda bilgilendirme sağlayacaktır.

  randevu_al

  simdi_ara