Bel Emar Nasıl Çekilir?


 • Kişilerin bel bölgesinde yaşadığı ağrı, sızı, kas ve kemik problemleri, fıtık sorunları tespitinde bel emar nasıl çekilir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Geçmeyen bel ağrıları, düşme ya da trafik kazası sonucu ortaya çıkan bel bölgesindeki şiddetli ağrılar, bel ağrısı neticesinde ayaklarda da hissedilen problemlerde MR hem doktorların hem hastaların imdadına yetişiyor.

  simdi_ara

  Uzmanlar, bel emarı neticesinde ameliyat gerekip gerekmediğine karar verir. Emar sayesinde birçok bel problemi ilaçlı, ilaçsız, fizik tedavi ya da cerrahi müdahale ile iyileştiriliyor. 

  Peki, uzmanlara büyük kolaylık sağlayan bel emar nasıl çekilir? İşte merak edilenler:

  Bel emarı öncelikle uzman doktorun ilk muayene sonrasında istenir. Doktor klinik muayenesini yaptıktan sonra duruma göre bel emarı ister. Emar çekimi sırasında hasta üzerindeki tüm metallerden, kart ve elektronik eşyalardan arınarak silindir şeklinde olan görüntüleme cihazının hasta yatağına uzanır.

  simdi_ara

  Çekim yapılacak bölgeye göre hastanın pozisyonu ayarlanır. Akabinde ise işlem başlatılır.  Emar esnasında hastanın kıpırdamadan durması istenir. 20 ila 45 dakika arasında süren çekimde elde edilen görüntüler ekrana yansıtılır ve doktorun incelemesine sunulur. Bel emarı görüldüğü gibi korkulacak ya da endişe edilecek bir işlem değildir.

  MR Bilgi için Formu Doldurabilirsiniz

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Bel Emar Nasıl Çekilir? Neden İhtiyaç Duyulur?

  • Bel bölgesindeki mevcut ya da iyileşen bir hastalığın tekrarlaması
  • Sinirlere baskı olması
  • Egzersiz, ilaç tedavilerinin başarısız olması
  • Cerrahi müdahale gerekmesi halinde bel emarı çekilir.
  simdi_ara

  Birçok hasta ağrıları devam ederken emar çekimi hakkında endişe ediyor ancak uzmanlar hastanın durumuna göre gerekli müdahaleleri ve hazırlıkları yapıyor.

  Bel Emar Sonuçları

  MR çekimi tedavinin başlangıcı olarak kabul edilebilir. Bazı durumlarda ise beldeki problemin ciddiyeti tespit edilir. Beldeki disklerin durumu, omurga dengesi, bel fıtığının seviyesi MR sayesinde anlaşılıyor. MR sonuçları bazen sadece fizik tedavi gerektiğini gösteriyor, hasta bilinçlenerek sağlık sorunlarından nasıl kurtulacağını öğrenebilir.

  randevu_al

  simdi_ara