Bilgisayarlı Tomografi

 • Bilgisayarlı tomografi sonomed

  Bilgisayarlı tomografi (BT) incelemesi vücudunuzun tamamı ya da bir bölümünün röntgen ışınları aracılığıyla ve bilgisayarı kullanarak görüntülenmesidir. BT inceleme sırasında vücudunuzu geçen röntgen ışınları elektronik detektörler tarafından kaydedilir. Bu detektörler bilgiyi bilgisayara yollarlar ve bilgi bir görüntüye dönüştürülür. MR sisteminden farklı olarak BT tarayıcılarda kapalı yer korkusu genellikle oluşmaz ve incelemeler kısa sürer.

  256 Kesit Bilgisayarlı Tomografi (BT)

  Çok kesitli BT, çok sayıda detektör kullandığından bu işlemlerin saniyelerle sınırlı bir zamanda gerçekleşmesini sağlar. Merkezimizde kullanılan 256 kesit BT cihazı güncel olarak dünyada kullanılan bir çok incelemenin gerçekleştirilmesine izin vermektedir. 256 kesit bilgisayarlı tomografi çoğu doktor tarafından BT çekimlerinde tercih edilen bir teknolojidir.

  Sonomed Bilgisayarlı Tomografi

  Bilgisayarlı Tomografi Bilgi için Formu Doldurabilirsiniz

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili bilgilendirmeyi okudum. Belirtilen kapsamda verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
  Ticari İletişim Aydınlatma Metni doğrultusunda, tarafıma tanıtım, bilgilendirme, pazarlama amacıyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Neden 256 Kesit Bilgisayarlı Tomografi?

  Sonomed bünyesinde BT tetkikleri, 1996 yılından beri 50.000 üzerinde Bilgisayarlı tomografi inceleme deneyi ile günümüzün teknolojisi kullanılarak kendi alanında uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Çok Kesitli (256 Kesit) Bilgisayarlı Tomografi Bilgisayarlı spiral tomografi: X ışını ile çalışan bu sistem özellikle bazı hastalıkların teşhisinde bizlere ciddi şekilde yol göstermekte ve tedaviye yön vermektedir. Tetkiklerin bazılarında ön hazırlık (hatta bir gün önceden) gerekmektedir. En uzun tetkik bile birkaç dakikayı geçmemektedir.  Bütün bilgisayarlı tomografi tetkikleri filmlerle birlikte CD’ye yazdırılmış olarak hastalarımıza verilmektedir. Görüntüler PACS sisteminde arşivlenerek ihtiyaç duyulduğunda merkezimiz doktorları tarafından karşılaştırma amacıyla veya hastamızın isteği üzerine kendisine istediği zaman teslim edilmektedir.

  randevu_al
  simdi_ara

   

  BT Tetkiklerinde Zen Odası Deneyimi

  Sonomed kuruluşundan bu yana doğaya ve çevreye saygılı politikalar çerçevesinde teknolojik gelişimlerini sürdürmektedir. GE 256 Kesit bilgisayarlı tomografi cihazı sadece görüntü kalitesinin yanı sıra çevreye de olumlu etkilerde bulunmaktadır. Az enerji harcaması ve X ışını salınımıyla hem doğanın hem de insanın yanında olan bir teknoloji geliştirilmiştir. Bu teknoloji mekansal olarak tamamlamak ve bir bütün haline getirmek için Zen Odası ile birleştirildi.

  bilgisayarlı tomografi Zen Odası Sonomed

  Cihaz Farkı Neden Önemlidir?

  256 Kesit ve hızlı BT cihazları inceleme süresini azalttığı gibi,  hareket, hızlı solunum rahatsızlığa bağlı görüntüleme parazitlerine izin vermez. Bu cihazlar hızlarının vücuttaki önemli işlevlerin hızlarına yakın olması nedeniyle fonksiyonel bilgilerin elde edilmesine izin verir. Kalbi besleyen damarlar gibi küçük ve kalp hızından etkilenen yapıların görülebilmesine olanak tanır.

  İnceleme ne kadar sürecek?

  Bu inceleme türü ve hastalığınıza göre değişir. Bununla birlikte odaya girmenizden itibaren yaklaşık geç görüntüler gerekmezse 10-20 dakika arasında sürer.

  İnceleme sırasında neler olacak?

  BT odasına girdiğinizde inceleme masasına yatmanız istenecektir. Bu masa, vücudunuzun görüntüleri alınırken her iki ucu açık yuvarlak bir tarayıcının içinde içeriye ve dışarıya doğru hareket edecektir. İnceleme sırasında sakin bir şekilde yatmanız ve bazen bazı özel nefes alma uyarılarına uymanız istenecektir. Bazı durumlarda eğer gerekiyorsa daha iyi görüntü için damardan kontrast madde verilerek inceleme tekrar yapılabilir.

  İncelemeden sonra ne olacak ya da ne hissedeceğim?

  İncelemeden sonra günlük işlerinize dönebilirsiniz. Eğer inceleme sırasında damardan kontrast madde verilmişse maddenin vücudunuzdan çabuk atılmasına yardımcı olmak için sıvı gıda alımınızı arttırabilirsiniz.

  randevu_al
  simdi_ara